AB będzie sprzedawała iPhon’y

Wrocławska spółka podpisała umowę

Wrocławska spółka AB podpisała właśnie umowę z firmą Apple Distribution International dotyczącą dystrybucji iPhone’ów. Współpraca pomiędzy obiema firmami trwa już od września 2011 roku.

Na początku 2014 roku wrocławska firma została zaproszona przez Apple do udziału w programie pilotażowym - iPhone Pilot Program, w ramach którego sprzedaje produkty iPhone. Nowo podpisana umowa jest kontynuacją trwającego obecnie programu i umożliwi spółce AB sprzedaż produktów iPhone na zasadach autoryzowanej dystrybucji, która rozpocznie się 3 sierpnia 2014 r.

- Uzyskany w tym roku status Apple Authorized Distrubutor for iPhone z pewnością wzmocni naszą dotychczasową, kilkuletnią już współpracę z Apple - uważa Zbigniew Mądry, Członek Zarządu
i Dyrektor ds. Handlowych AB SA. - Do tej pory w ofercie dystrybucyjnej mieliśmy komputery Mac, iPady i iPody

Grupa kapitałowa AB plasuje się w czołówce największych dystrybutorów sprzętu IT, AGD,  RTV oraz zabawek w Europie. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Od 2006 roku spółka AB SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę