Aa-Bau w stanie upadłości

Sąd ogłosił upadłość wrocławskiego dewelopera

  • Jedna z inwestycji As-Bau przy ul. Słonimskiej


Do sądu zostały złożone dwa wnioski o upadłość – od jednego z wierzycieli oraz od samej spółki. Przedsiębiorstwo przestało być wypłacalne i nie wywiązywało się ze swoich zobowiązań finansowych.
Poszkodowani są przede wszystkim lokatorzy, którzy mimo to, że zapłacili za swoje mieszkania, do tej pory nie otrzymali aktów notarialnych. Należnych wynagrodzeń nie otrzymały również firmy budowlane, pracujące dla dewelopera.
Teraz podziałem majątku spółki zajmie się syndyk, który sprzeda pozostałe mienie firmy, a potem z tych środków spłaci długi dewelopera. Majątek As-Bau wyceniono na 50 mln zł, natomiast zaległości sięgają ok. 30 mln zł., dlatego poszkodowani mają szansę odzyskać swoje pieniądze. Przez trzy najbliższe miesiące mogą zgłaszać sędziemu komisarzowi swoje wierzytelności.
Pieniądze uzyskane z likwidacji w pierwszej kolejności trafią jednak do banku, który ma ustanowioną hipotekę na większości działek należących do upadłego przedsiębiorcy.

As-Bau działał we Wrocławiu przez 15 lat. Budował osiedla wielorodzinne oraz domy jednorodzinne m.in. na wrocławskim Muchomorze Wielkim. Zostawi po sobie niedokończoną inwestycję "Rynek Krzeptowej Doliny".

Katarzyna Kunka

 

Zgłoś uwagę