wroclaw.pl strona główna Urząd Miejski we Wrocławiu – załatwianie spraw Urząd - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Urząd
  3. Urząd Miejski Wrocławia
  4. NFZ frontem do pacjentów
NFZ frontem do pacjentów

Źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

300 osób dziennie zgłasza się do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu przy ul. Joannitów 6 zainteresowanych dostępem do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Reklama

ZIP daje możliwość między innymi sprawdzenia czy jesteśmy ubezpieczeni, ile kosztowało nasze leczenie i gdzie są najkrótsze kolejki do lekarzy specjalistów.

– Zainteresowanie Zintegrowanym Informatorem Pacjenta jest bardzo duże - mówi Joanna Mierzwińska, rzecznik oddziału NFZ we Wrocławiu. – Dlatego w różnych instytucjach i urzędach na terenie miasta uruchamiamy dyżury, podczas których nasi pracownicy pomogą w założeniu konta w ZIP.

W sierpniu, w godzinach od 9 do 15, konto w ZIP będzie można założyć w siedzibach Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Termin i lokalizacja

  • 19, 20 sierpnia – pl. Nowy Targ 1-8
  • 21, 22 sierpnia - al. M. Kromera 44
  • 23, 26 sierpnia - ul. Kotlarska 41
  • 27, 28 sierpnia - ul. G. Zapolskiej 4
  • 29 sierpnia - ul. P. Włodkowica 20/22 (Urząd Stanu Cywilnego)

ZIP to działający od lipca nowy system informatyczny Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby uzyskać dostępu do ZIP potrzebny jest login i hasło; te można uzyskać zgłaszając się z dowodem osobistym do Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Wniosek o dostęp do ZIP można złożyć przez internet (https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/). Po rejestracji wniosku, już z dowodem, po hasło i login do systemu należy udać się na ul. Joannitów 6. Dostęp do systemu jest bezpłatny. Przedstawiciele Funduszu zapewniają, że pacjenci nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych.

ZIP daje możliwość sprawdzenia - przez internet i bez wychodzenia z domu – przebieg naszych wizyt u lekarzy i ile zapłacił za to NFZ od 2008 roku. Są tez informacje o refundowanych receptach (gdzie i kiedy były wykupione) oraz ile NFZ dopłacił do leku; gdzie składaliśmy deklarację do lekarza POZ, czy dotowany był sprzęt rehabilitacyjny. Można sprawdzić również, gdzie leczyć się bezpłatnie – są tu zamieszczone informacje nie tylko o poradniach i szpitalach, ale także dojazd do nich i godziny pracy, czy są udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz jakie prawa przysługują pacjentom. Przez internet można sprawdzić też, gdzie mamy zapisaną wizytę do lekarza specjalisty i z jakich programów profilaktycznych można skorzystać.

Dotychczas na Dolnym Śląsku w ramach ZIP zarejestrowało się 14 tysięcy pacjentów.

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl