Warszawiacy pokochali latanie do Wrocławia

W najnowszym rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska jest aż dziewięć połączeń Wrocławia z Warszawą. Loty na tej trasie są bardzo popularne. Sprawdziliśmy to w samolotach Ryanair. W pochmurny wtorek były wypełnione prawie do ostatniego miejsca. Okazuje się, że warszawiacy są gotowi przylecieć do nas na zwiedzanie nawet na jeden dzień. Najpopularniejsze wśród nich jest Afrykarium. A co Dolnoślązacy powinni zobaczyć w stolicy?


Loty do Warszawy z Wrocławia oferują trzej przewoźnicy: Eurolot i LOT (stawiają głównie na klienta biznesowego i latają na lotnisko Okęcie) oraz Ryanair, który ląduje na lotnisku Warszawa-Modlin (pod Warszawą) i stawia na przeloty bardziej turystyczne. Ceny biletów na linie niskokosztowe można znaleźć nawet od 19 zł w jedną stronę, regularni przewoźnicy sprzedają miejsca od 190 zł.
Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem cieszą się takie loty, miesiąc po wprowadzeniu zimowego rozkładu lotów. Jak się okazuje, ta oferta spowodowała, że coraz chętniej przylatują do nas warszawiacy, a my chętniej latamy do stolicy. Samoloty wypełnione są prawie do ostatniego miejsca.

 

Przyjechaliśmy paczką znajomych na trzydniowe zwiedzanie Wrocławia. Zależało nam głównie, żeby zobaczyć Afrykarium. Kupiliśmy bilety w dwóch kierunkach za około 40 zł – mówi  Kacper  Woda z Warszawy, który leciał samolotem z kolegą i koleżanką.
Działa to też w drugą stronę, a niektórym wystarczy nawet jednodniowy wypad.
 Pomysł, żeby polecieć do Warszawy na jeden dzień narodził się w pracy. Ruszyliśmy przed 6.00 rano, a wróciliśmy po godz. 18.00. Udało zobaczyć się Stare Miasto, Zamek Królewski i stadion – opowiada Marcin Trojanowski, wrocławianin.

Nie tylko loty niskokosztowe cieszą się dużym zainteresowaniem, na trasie Wrocław-Warszawa chętnie podróżują w samolotach Eurolotu i LOT-u również biznesmeni.

W 40 minut do Warszawy

 Ciągle przybywa nam pasażerów na tych destynacjach. Korzystają z nich głównie ludzie biznesu. Rozkład lotów skonstruowany jest tak, żeby  można było przylecieć na spotkanie wcześnie rano, a potem jeszcze tego samego dnia wrócić – przyznaje Karolina Bursa, rzecznik prasowa Eurolotu. 
 
Pasażerów do podróży po kraju samolotami przekonuje głównie czas przelotu (około 40 minut), a w przypadku linii niskokosztowych Ryanair także cena.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa to doskonałe miasto do szybkich wypadów z przyjaciółmi i do turystyki z rodziną. Stolica jeszcze nigdy nie była tak łatwo dostępna z Wrocławia. Jak przekonują przewodnicy z Warszawy, jeden dzień to za mało na zwiedzenie miasta.
 Dlatego optymalnie warto przylecieć tutaj na co najmniej 3 dni – mówią.
Żelaznym punktem programu zwiedzania stolicy jest oczywiście Stare Miasto wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, Zamek Królewski czy Łazienki, ale w ostatnim czasie postało dużo nowych miejsc, które warto zobaczyć.

 Na pewno jest to Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Historii Żydów Polski. Niezwykłe miejsca ze wspaniałymi ekspozycjami – zachęca Monika Białkowska z Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
Do tej pierwszej instytucji bilet normalny kosztuje 14 zł, a ulgowy 10 zł. Co ciekawe, w niedzielę wstęp jest zupełnie darmowy! Do drugiego muzeum wejdziemy za 25 zł i 15 zł, a w poniedziałki wystawę stałą można oglądać tam za darmo.

 Warto właśnie, planując, podróż zorientować się, w jakie dni muzea mają darmowe wejścia i wtedy możemy sporo zobaczyć nie wydając dodatkowych pieniędzy – mówią przewodnicy z Warszawy.
Atrakcyjny turystycznie jest też Stadion Narodowy. Wstęp na obiekt bez przewodnika to wydatek jedynie 5 zł. Teraz na płycie powstało największe w Polsce lodowe miasteczko, które składa się z dwóch lodowisk i dwóch lodowych zjeżdżalni, powierzchnia lodu to 5000 metrów kwadratowych. Stadion proponuje też sporo wycieczek z przewodnikami podczas, który można zobaczyć go od środka, wejść do szatni zawodników (a nawet łazienek) i obejrzeć np. strefę dla mediów.

Niesamowitą atrakcją, szczególnie dla rodzin z dziećmi, jest też Centrum Nauki Kopernik. Zachwyca skalą i masą atrakcji poza planetarium jest tam jeszcze kilka wielkich powierzchni tematycznych, gdzie można poznawać tajemnice wszechświata, doświadczać praw fizyki i bawić się robotami. Bilety wstępu kosztują 16 zł i 25 zł. Więcej warszawskich atrakcji wartych obejrzenia TUTAJ.

Połączenia z Wrocławia do Warszawy w sezonie jesień/zima 2014/2015: 

Warszawa:

Wylot z Wrocławia:                   Wylot z Warszawy

                                 Eurolot

7.30 (od pon. do pt.)                9.00 (pon, śr., pt.)/ 18.40 (wt.)/19.00 (czw.)

                                 PLL LOT

5.50 (od pon. do nd.)        7.35 (od pon. do nd.)        

8.55 (od pon. do nd.)                10.45 (od pon. do nd. bez sob.)

12.05 (od pon. do nd. bez sob.)  13.30 (od pon. do nd.)

14.55 (od pon. do nd.)               16.30 (od pon. do sob.)

17.50 (od pon. do sob.)             19.40 (od pon. do nd.)

21.00 (od pon. do nd.)               22.45 (od pon. do nd.)

                                   Ryanair

Wylot z Wrocławia                    Wylot z Warszawy-Modlin

6.50 (od pon. do nd.)                    8.15 (od pon do nd.)

16.10 (od pon. do pt.)                   17.35 (od pon. do nd.)

 

Zgłoś uwagę