Kto przedłuży ul. Weigla?

Projektem rozbudowy ul. Rudolfa Weigla we Wrocławiu zainteresowanych jest dwóch wykonawców. Firma Skanska zaoferowała, że zrobi to za nieco ponad 2,72 mln zł, a konsorcjum Elektrotim i Drobud za ponad 2,99 mln zł. Komisja przetargowa Wrocławskich Inwestycji właśnie otworzyła oferty. 

  • fot. www.google.pl/maps


Ulica Rudolfa Weigla (boczna ul. Ślężnej) ma być rozbudowana na odcinku od Wojskowego Szpitala Klinicznego do Szpitala Uniwersyteckiego.
Fragment ul. Weigla i część ulicy Spiskiej zostaną poszerzone do standardowych rozmiarów. Dodatkowo droga będzie wzbogacona o chodniki i miejsca do parkowania. Inwestycja ma związek z budową Przylądka Nadziei - nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka.

Ulica ma być poszerzona od strony ogródków działkowych. W związku z tym nie zaplanowano żadnych zmian w parku po jej północnej stronie. Sąsiedztwo parku i fakt, że to tylko dodatkowy dojazd do klinik, spowodował, że na nowej jezdni mają pojawić się progi zwalniające.

Planowany termin zakończenia realizacji to maj 2015 roku. Oczywiście ostatecznie będzie można ustalić to w momencie podpisywania umowy, co powinno nastąpić jeszcze w tym roku. Jeśli przetarg uda się szybko rozstrzygnąć, to w tym roku także można by przystąpić do realizacji kontraktu. Środków na ten cel nie powinno zabraknąć, gdyż zamawiający przeznaczył na budowę 3,4 mln zł.
ram

Zgłoś uwagę