Tramwaje już jadą przez ul. K. Wielkiego

Zakończyły się objazdy fragmentu torowiska na ul. Kaziemierza Wielkiego. Linie 3, 4, 6, 10, 14, 23, 24 i 33 wróciły na swoje trasy. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Przypomnijmy. Budowlańcy pracujący przy przebudowie przejścia Świdnickiego musieli wykonać mocowanie torowiska tramwajowego nad stropem przejścia. Niestety wymagało to czasowego wyłączenia ruchu tramwajowego na ulicy Kazimierza Wielkiego. Dlatego od piątku 7 sierpnia tramwaje linii 3, 4, 6, 10, 14, 23, 24 i 33 jeżdziły objazdami. Utrudnienia miały zakończyć się dzisiaj nad ranem, niestety ze względu na bardzo wysoką temperaturę prace przedłużą się do godzin popołudniowych 10 sierpnia (poniedziałek). Wznowić ruch tramwjowy udało się o godz. 13.00.

KOMUNIKAT o ZMIANACH 

Tramwaje linii 3, 10 i 33 w kierunku Pilczyc pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Szewską, Grodzką i Nowy Świat do ulicy Świętego Mikołaja.

W kierunku przeciwnym tramwaje linii 3 i 33 kursujące w kierunku Księża Małego i Stadionu Olimpijskiego będą kursowały objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Skargi do pl. Dominikańskiego, a tramwaje linii 10 w kierunku pętli Sępolno od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Jagiełły, most Mieszczański, ulicę Dubois, Drobnera, pl. Bema i ulicę Sienkiewicza do ulicy Wyszyńskiego.

"Czwórka" w obu kierunkach będzie kursowała przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Skargi z pominięciem przystanku "Forum Muzyki" i "Zamkowa".
Tramwaje linii 6 w kierunku pętli Krzyki zostaną skierowane objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie, ulicę Piaskową, plac Dominikański i ulicę Teatralną.

Tramwaje linii 23 w kierunku pętli przy ulicy Robotniczej od placu Bema pojadą ulicą Drobnera, most Uniwersytecki, ulicą Grodzką i Nowy Świat, a w kierunku przeciwnym do Kromera, od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ulicę Dubois i Drobnera.

Linia 14 do FAT-u pojedzie od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego, a tramwaje linii 24 analogicznie w kierunku przeciwnym, przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów, ulicę Sądową i Krupniczą.

Wznowienie ruchu tramwajów na odcinku od ulicy Szewskiej do ulicy Krupniczej odbyło się w poniedziałek 10 sierpnia o godzinie 13.00. 

Zgłoś uwagę