6. edycja Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” w październiku

Przedstawienia dla półtorarocznych dzieci, spektakle lalkarskie, zagrana przez najmłodszych po angielsku wersja szekspirowskiego „Snu nocy letniej”, czy plenerowe wydarzenia w Parku Grabiszyńskim. Od 4 do 7 października szósta już edycja „Dziecinady”, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci. 


Spektakle dla maluchów i starszaków

W tym roku festiwal nie dostał finansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale i tak szefowi artystycznemu Wiktorowi Wiktorczykowi udało się zaprogramować bogaty kalendarz wydarzeń.

Z pomocą przyszły m.in. Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, która zapewniła wsparcie logistyczne i finansowe na plenerowe wydarzenia w Parku Grabiszyńskim.

Z kolei Instytut Kultury Duńskiej zarekomendował swoje zespoły teatralne, a dzieci obejrzą 4 spektakle z ojczyzny Christiana Andersena, w której odbywa się zresztą największy na świecie festiwal teatralny dla dzieci. – Staramy się pokazać, jak bardzo barwny jest teatr tańca dla dzieci od 1,5 roku życia, teatr muzyczny, nawet szekspirowski „Romeo i Julia”, czy wreszcie przedstawienie „Diva” z teatru prowadzonego przez Sofie Krog teatru dla widzów od 10 lat – zapowiada Wiktoria Wiktorczyk, organizatorka „Dziecinady”.

Dziecinada – 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Dziecinada – 6. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci

Teatr tańca / Spektakl / Teatr muzyczny / Dla dzieci / Teatr lalek
Termin od 4 października 2018 do 7 października 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 

Zespoły teatralne i ich hity dla dzieci

 
Obok Duńczyków będą także Słowacy z folkowym widowiskiem o Janosiku i wreszcie polskie zespoły, w tym choćby Poznańskie Studio Teatralne Blum, jedno z pierwszych, które tworzyło spektakle dla maluchów, czy Teatr Baj Pomorski z Torunia, który przygotował „Księgę dżungli”. – Spektakl jest grany praktycznie bez słów, z niezwykłą choreografią jest pięknym głosem o tym, jak w naturze wszystko ma swoje miejsce, a prawa w przyrodzie i w świecie ludzi są podobne – tłumaczy Wiktoria Wiktorczyk.
 
Akcentem wrocławskim będzie m.in. przedstawienie „Snu nocy letniej” Szekspira z udziałem polskich, koreańskich i angielskich dzieci, które 40-minutowy spektakl przygotowały pod kierunkiem Amerykanina Setha Comptona prowadzącego Shakespeare Club. – Cały spektakl będzie grany w języku angielskim, a niektóre fragmenty to oryginalne fragmenty z szekspirowskiej komedii – zapewnia Seth Crompton.  
 
Wrocławski jest także Novy Ruch Teatr ze spektaklem „Ciao, Ciało” i warsztatami teatralnymi.

Kilka festiwalowych miejsc

Wydarzenia „Dziecinady” zaplanowano w wielu miejscach Wrocławia – w Parku Grabiszyńskim, Barbarze, Imparcie, ale też nowej lokalizacji Strefy Kultury – ośrodku kultury przy ulicy Pszczelarskiej 7 – gdzie zajęcia prowadzić będą artyści Teatru na Bruku. 
 
Bilety na wydarzenia będą w cenach 10-13 zł. – Zależało nam na tym, aby były dostępne dla każdego – podkreśla Krzysztof Maj, dyrektor Strefy Kultury Wrocław. Można je kupować od 6 września. 


Zgłoś uwagę