400 miejsc pracy pod Wrocławiem

Nawet 400 osób może znaleźć pracę w zakładzie GKN Driveline w Oleśnicy, którego budowa niedawno się rozpoczęła. Ta brytyjska firma to światowy lider w produkcji systemów układu napędowego. Swoje produkty dostarcza największym koncernom samochodowym, jak Volkswagen, Toyota, Porsche, Volvo i Audi.

  • GKN-Driveline

    Nawet 400 osób może znaleźć pracę w zakładzie GKN Driveline w Oleśnicy, fot. GKN Driveline Polska


GKN Driveline posiada już w Oleśnicy jeden zakład, który produkuje systemy napędowe do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Pracuje w nim obecnie prawie 900 osób. Nowa fabryka poszerzy zdolności produkcyjne oraz wprowadzi do oferty nowe produkty. W planach przedsiębiorstwa jest zatrudnienie kolejnych 400 osób w ciągu najbliższych 4 lat, w tym ponad 20 inżynierów.

- Obiekt o powierzchni 15 tys. mkw., położony będzie około 2 km od obecnej lokalizacji - mówi Grzegorz Wiśniewski, dyrektor zakładu.- Z fabryki wyjeżdżać będzie docelowo około milion wałów napędowych oraz nowoczesne jednostki przeniesienia napędu.

Koncern GKN posiada obecnie 56 zakładów w 22 krajach i zatrudnia około 22 tys. osób. W Polsce działa od 1996 roku. Do tej pory zakład czterokrotnie zwiększał swoją powierzchnię i możliwości produkcyjne. Od 2012 roku firma działa w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Najniższe wynagrodzenie w GKN Driveline wynosi obecnie około 2700 zł brutto.

O branży motoryzacyjnej pod Wrocławiem czytaj tutaj – 13 mln poduszek powietrznych z Oławy.Zgłoś uwagę