38. Przegląd Piosenki Aktorskiej - ruszyła sprzedaż biletów [PROGRAM]

Sprzedaż biletów na nurt główny  38. PPA rusza dziś  (4 lutego) o godz. 12 online i w kasie Capitolu. Jamie Cullum – jeden z najpopularniejszych jazzmanów na świecie, kabaret Pożar w Burdelu, multiinstrumentalista Mathias Duplessy, Shefita – piosenkarka z Izraela, australijski pieśniarz Steve Smyth, a także polscy artyści Maja Kleszcz, Magdalena Cielecka, Maria Peszek, Zbigniew Hołdys wystąpią w tym roku na PPA. 

 • Jamie Cullum gwiazdą 38. Przeglądu Piosenki Aktorskief mat. prasowe

  Jamie Cullum gwiazdą 38. Przeglądu Piosenki Aktorskief mat. prasowe

 • Shefita – piosenkarka z Izraela wystąpi na 38. PPA mat. prasowe

  Shefita – piosenkarka z Izraela wystąpi na 38. PPA mat. prasowe

 • Australijski pieśniarz Steve Smyth wystąpi podczas 38. PPA mat. prasowe

  Australijski pieśniarz Steve Smyth wystąpi podczas 38. PPA mat. prasowe

 • Compagnie Derniere Minute z Francji przedstawi spektakl teatru tańca „Meme” mat. prasowe

  Compagnie Derniere Minute z Francji przedstawi spektakl teatru tańca „Meme” mat. prasowe


- Ubiegłoroczna zmiana terminu spowodowana była Europejską Stolicą Kultury. Wracamy w tym roku do terminu marcowego – podkreśla Cezary Studniak, szef artystyczny PPA. – Główną gwiazdą 38. PPA będzie genialny pianista i wokalista jazzowy Jamie Cullum. Nazywany jest chuliganem jazzu, bo jest kompletnie nieprzewidywalny na scenie – opowiada Cezary Studniak. Jamie Cullum wystąpi 25 marca w Capitolu.

38. Przegląd Piosenki Aktorskiej

38. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Spektakl / Koncert / Teatr muzyczny
Termin od 24 marca 2017 do 2 kwietnia 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

 Gala w Muzeum, finał w muzyce

Dwa najważniejsze koncerty PPA to Gala i Finał. W tym roku koncert galowy przygotowuje kabaret literacki i teatr Pożar w Burdelu z Warszawy. Artyści pracują nad spektaklem „Muzeum Wolności”, w którym wystąpią takie gwiazdy jak Magdalena Cielecka, Maciej Stuhr. Magda Umer, Pablopavo i Bartosz Porczyk. – Zaczynaliśmy w garażu od hipsterskiej zabawy, ale wobec tego, co dzieje się wokół nas, jako aktorzy czujemy się wywołani do wypowiedzi na temat wolności. Będziemy się nad nią zastanawiać i spróbujemy tej refleksji nadać artystyczną formę – mówi Michał Walczak z Pożaru w Burdelu. – Stąd pomysł na „Muzeum Wolności”, placówkę, która będzie działać w przyszłości. Na ekspozycji znajdzie się wolność artystyczna, seksualna, polityczna. Magdalena Cielecka zagra aplikację do obsługi muzeum, Maciej Stuhr będzie ministrem kultury – wymienia Michał Walczak. Galę zaplanowano na 1 i 2 kwietnia w Teatrze Polskim.

Koncert finałowy będzie poświęcony muzyce Piotra Dziubka, kompozytora związanego z Teatrem Muzycznym Capitol. Scenariusz do „Dziubaniny” napisała Agata Duda-Gracz, ona też wyreżyseruje koncert. Usłyszymy piosenki ze spektakli Wojciecha Kościelniaka oraz muzykę teatralną, której twórcą jest Piotr Dziubek. – Tematem spektaklu nie jestem ja sam, ale raczej kompozytor, twórca zmagający się z lękiem przed ciszą – wyjaśnia Piotr Dziubek. Finał jest częścią wieczoru, w czasie którego poznamy zwycięzców Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

- Od lat staramy się, żeby konkurs był najważniejszym wydarzeniem PPA – podkreśla Konrad Imiela, szef Capitolu i reżyser teatralny. – W tym roku uczestnikami opiekuje się Dawid Rudnicki, aranżer i opiekun muzyczny w PWST w Krakowie.  Finał PPA odbędzie się 31 marca.

Młodzi aktorzy, amatorzy, śpiewacy, interpretatorzy, którzy mają ochotę stanąć w szranki i sprawdzić się w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki mają jeszcze dwa tygodnie na przesyłanie swoich zgłoszeń.

Siła piosenki

Konrad Imiela będzie też reżyserem wydarzenia łączącego w sobie rozmowy o sile piosenki z koncertem. Projekt „Siłę piosenki” poprowadzi na dużej scenie Capitolu Katarzyna Janowska (była szefowa TVP Kultura). O znaczeniu piosenki i jej roli w społecznych, politycznych i obyczajowych rewolucjach mówić będą, a także śpiewać, jej goście m.in. Maria Peszek, Zbigniew Hołdys, Tomasz Lipiński oraz artyści Capitolu. (26 marca, Teatr Capitol).

W programie 38. PPA znalazły się też koncerty Mathiasa Duplessy, francuskiego multiinstrumentalisty, Shefity – izraelskiej piosenkarki, która zaśpiewa najsłynniejsze współczesne przeboje Aerosmith, Nirvany, Alanis Morisette. Wystąpi też australijski pieśniarz Steve Smyth. Compagnie Derniere Minute z Francji przedstawi spektakl teatru tańca „Meme”.

Wystąpią również Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny w spektaklu inspirowanym obrazami Jerzego Dudy-Gracza, Artur Caturian, ubiegłoroczny laureat PPA zaśpiewa w „Kilka sposobów na to, jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. Cezary Studniak pokaże hipstaoperetkę „Kochanie, zabiłam nasze koty” według książki Doroty Masłowskiej. Zobaczymy też satyryczny spektakl „Kaszana zdalnie sterowana” w reżyserii Jerzego Satanowskiego z piosenkami Piotra Bukartyka. Będzie też można zobaczyć najlepsze studenckie spektakle dyplomowe „Pibloktoq” z Akademii Teatralnej z Warszawy i „Do DNA” krakowskiej PWST.

Sprzedaż biletów na nurt główny PPA ruszy 4 lutego, zarówno online jak też w kasie Teatru Capitol. Posiadacze Urbancard Premium mają 20 proc. zniżki na wszystkie bilety PPA, ale obowiązuje ona na pojedynczy bilet i tylko przy zakupie w kasie Teatru Capitol.

W nurcie OFF obejrzymy sześć spektakli, sprzedaż biletów na nie rozpocznie się 11 lutego w kasie Capitolu.

Jelenie i tukan

Jelenie z gęstym porożem w tym roku porykują na plakacie 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jego autorem jest Ryszard Kaja, wybitny grafik, malarz i scenograf. Artysta nie porzucił jednak tukana - symbolu Przeglądu na rzecz parzystokopytnych, ale zgrabnie usadził go w jelenim porożu.

38. Przegląd Piosenki Aktorskiej Potrwa od 24 marca do 2 kwietnia 2017. Spektakle i koncerty będzie można oglądać na scenach Teatru Capitol, Teatru Polskiego, Impartu, Synagogi pod Białym Bocianem, CeTy, Starego Klasztoru i Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Zgłoś uwagę