Już za chwileczkę, już za momencik: 38. PPA [WIDEO i KONKURS]

Tegoroczny 38. Przegląd Piosenki Aktorskiej rozpocznie się 24 marca, ale już można oglądać spot zapowiadający to wydarzenie, a także wziąć udział w konkursie na tekst kołysanki i wygrać bilety na Noc z PPA.


Spot zapowiadający 38. PPA powstał przy współpracy z Portem Lotniczym Wrocław. W samolocie spotykają się Cezary Studniak, dyrektor artystyczny Przeglądu i pilot, którego gra Maciej Maciejewski, aktor Teatru Muzycznego Capitol. Cezary Studniak w kokpicie samolotu śpiewa pilotowi piosenki z Kanonu Piosenki Aktorskiej jak „Oczy tej małej”, „Ne me quittez pas”, „Pamiętajcie o ogrodach”, ale ten pozostaje niezainteresowany. Zdruzgotany szef PPA opuszcza samolot, a pilot startuje przy dźwiękach „Fly” Celine Dion.

Kołysanka dla PPA

Przegląd Piosenki Aktorskiej zaprasza do udziału w konkursie na kołysankę. Teksty można przesyłać do 21 marca na adres nocnappa@ppa.wroclaw.pl. Kołysanka nie musi być długa ani rymowana. Powinna być natchniona piosenkami artystów z Kanonu Piosenki Aktorskiej, czyli do wyboru: Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave’a, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego, Edith Piaf. Do wygrania są czteroosobowe zaproszenia na:

  • Koncert Finałowy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w dniu 31 marca 2017r. o godz. 20:30,
  • spotkanie z artystami,
  • koncert w Klubie Festiwalowym tego wieczoru,
  • noc na łożach z „Dziejów grzechu” w foyer Teatru Muzycznego Capitol.

Warunek: trzeba mieć ukończone 18 lat. Wyniki będzie można sprawdzić 23 marca na stronie internetowej przeglądu.

To nie pierwszy taki konkurs na PPA. W 2012 z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej ekipa PPA ogłosiła konkurs na film z przyśpiewką stadionową. Wygrała wrocławianka, która nie tylko odśpiewała przyśpiewkę, ale wykonała do niej oryginalny i zabawny układ choreograficzny.

PPA technologicznie

„Technologia jest istotą” (Tech is a Being) to spektakl Cloud Theater, który towarzyszy tegorocznemu przeglądowi. Będzie go można zobaczyć 30 marca, w Centrum Technologii Audiowizualnych przy ul. Wystawowej 1.

Technologia jest istotą (spektakl towarzyszący)

Technologia jest istotą (spektakl towarzyszący)

Spektakl
Termin 30 marca 2017 19:00

Miejsce Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Zobacz

W swoim pierwszym spektaklu twórcy Cloud Theater starali się opowiedzieć przeszłość (Wszech)świata od jego początku aż po dzień dzisiejszy. „Technologia jest Istotą” to spektakl, który przedstawia ludzkie fantazje o przyszłości, wykorzystując do tego jedynie ulotne środki, takie jak improwizowana materia muzyczna live, rysowanie światłem i reżyseria na żywo.

Cloud Theater – teatr w chmurze – to nowoczesna organizacja, która zrzesza artystów wielu mediów w celu tworzenia artystycznego przekazu. Powstały w 2016 roku zespół wzbudził zainteresowanie widzów swoją pierwszą produkcją – „Krótkim Zarysem Wszystkiego” w reż. Teo Dumskiego, założyciela i lidera Cloud Theater. Przedstawienie, będące połączeniem teatru, filmu i sztuk wizualnych, zostało pokazane na licznych festiwalach, między innymi na Festiwalu Boska Komedia w Krakowie, CAFe Budapest Contemporary Arts Festival oraz Polsko-Niemieckim Festiwalu Teatralnym Unithea we Frankfurcie nad Odrą.

Reżyser spektaklu Teo Dumski jest wrocławskim aktorem i reżyserem. Związany przez wiele lat z wrocławskim Teatrem Ad Spectatores. W swojej twórczości broni sensu istnienia artysty w dzisiejszym technologicznym świecie.

Zgłoś uwagę