2 sierpnia wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W czwartek, 2 sierpnia, o godzinie 6.00 z placu przed Katedrą wyruszy 38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.


Tegoroczna pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem: „VENI!, podejmując rozważania poświęcone Duchowi Świętemu”. Uczestnicy zmierzając na Jasną Górę, w ciągu dziewięciu dni pokonają około 230 km. Będą szli m.in. przez Trzebnicę, Oleśnicę, Namysłów oraz Kluczbork. Do celu dotrą w piątek, 10 sierpnia, około godziny 9.00. Na zakończenie pielgrzymowania zaplanowano Mszę św. na Wałach Jasnogórskich, która rozpocznie się o godzinie 11.00.

Zapisy do 1 sierpnia

Organizatorem pierwszej pieszej pielgrzymki z Wrocławia do Częstochowy był ks. Stanisław Orzechowski, znany i ceniony duszpasterz akademicki, opiekun duszpasterstwa „Wawrzyny”, który do dziś pełni funkcję jej przewodnika.

Do 31 lipca można zapisywać się na 38. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w swojej parafii, natomiast 1 sierpnia, zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w Biurze Pielgrzymki, przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu, w godzinach 11.00-17.00.

Co roku w pielgrzymce, niełatwej formule modlitwy w drodze, uczestniczy kilkanaście tysięcy osób, głównie młodzież, ale nie brakuje także rodzin i seniorów. Większość z nich nocuje w niesionych przez siebie namiotach. Pątnicy zgodnie z regulaminem pielgrzymki muszą całkowicie powstrzymać się od palenia tytoniu oraz picia alkoholu, przestrzegać zakazu noclegów koedukacyjnych, a także wypełniać polecenia Brata Przewodnika i jego współpracowników.

38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

Akcje społeczne
Termin od 2 sierpnia 2018 06:00 do 10 sierpnia 2018 13:00

Miejsce Archikatedra pw św. Jana Chrzciciela

Zobacz

Osoby nieletnie mogą wyruszyć na pielgrzymkę jedynie z pełnoletnimi opiekunami. Szczegółowe informacje dotyczące 38. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można znaleźć na stronie internetowej organizatora.

W drogę powrotną do Wrocławia pątnicy będą mogli skorzystać ze specjalnie podstawionych autokarów, które 10 sierpnia wyruszą o godzinie 13.30 z parkingu oo. Paulinów na Jasnej Górze, z sektoru D.

Utrudnienia w ruchu

W związku z 38. Pieszą Pielgrzymką Wrocławską na Jasną Górę w godzinach 7.00-12.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na trasie: ul. Katedralna, Świętokrzyska, Żeromskiego, Oleśnicka, Jedności Narodowej, Ołbińska, Trzebnicka, Żmigrodzka oraz Kamieńskiego.

Zgłoś uwagę