W sobotę wyruszy Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy - możliwe utrudnienia

14 października z Katedry Wrocławskiej wyruszy jednodniowa piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Tegoroczne hasło, które będzie przyświecało pątnikom w czasie pielgrzymowanie brzmi: „Słuchaj Jadwigi”. Na trasie przemarszu możliwe będą utrudnienia w ruchu.


38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do św. Jadwigi w Trzebnicy rozpocznie się o godzinie 6.00 w Katedrze Wrocławskiej, a zakończy ok. godziny 16.30, Mszą św. w Trzebnicy, przy ołtarzu polowym. 

Święta Jadwiga jest patronką Dolnego Śląska oraz Archidiecezji Wrocławskiej. Świadectwem jej życia jest posługa chorym, bezdomnym oraz ubogim. 

– Św. Jadwiga przez wieki przemawia do nas swoimi dziełami i czynami, które trwają do dziś. Mówi jako matka i żona, co sprawia, że choć jest tak odległa w latach, jest postacią wartą naśladowania. Zachęcam, aby ten dzień poświęcić i wykorzystać na wspólne pielgrzymowanie w atmosferze młodego i radosnego kościoła – mówi zapraszający do udziału w pielgrzymce ks. Stanisław Orzechowski, Główny Przewodnik Pielgrzymki.  

Aby wziąć udział w pielgrzymce, należy przyjść na godzinę 6.00 do Katedry Wrocławskiej i dołączyć do dowolnej grupy pielgrzymkowej. 

W godzinach od 6.30 do 8.30 na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Program Pielgrzymki

38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy

38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy

W plenerze / Dla wszystkich
Termin 14 października 2017 od 06:00 do 16:30

Miejsce Bazylika i sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy

Zobacz

Powrót do Wrocławia po zakończeniu pielgrzymki

  • Specjalnym szynobusem Kolei Dolnośląskich (odjazd z dworca PKP Trzebnica o godz. 19.06): trasa: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny 
  • miejscowym PKS-em (autobusy będą podstawione na parkingu przy ołtarzu, blet do kupienia u kierowcy)
Zgłoś uwagę