[37.PPA] Ośmioro artystów walczy o Złotego Tukana

Aż 23 uczestników II Etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki zaśpiewało w poniedziałek w Imparcie. Do finału zostało zakwalifikowanych ośmioro wykonawców, w tym dwa zespoły.

 • Tukany fot. Tomasz Walków

  Tukany fot. Tomasz Walków

 • Paweł Ruszkowski fot. Łukasz Giza/PPA

  Paweł Ruszkowski fot. Łukasz Giza/PPA

 • Rafał Derkacz fot. Łukasz Giza/PPA

  Rafał Derkacz fot. Łukasz Giza/PPA

 • Zespół Kapuczino fot. Łukasz Giza/PPA

  Zespół Kapuczino fot. Łukasz Giza/PPA

 • Zespół Kagyuma fot. Łukasz Giza/PPA

  Zespół Kagyuma fot. Łukasz Giza/PPA

 • Artur Caturian fot. Łukasz Giza/PPA

  Artur Caturian fot. Łukasz Giza/PPA

 • Adam Turczyk fot. Łukasz Giza/PPA

  Adam Turczyk fot. Łukasz Giza/PPA

 • Adrianna Styrycz fot. Łukasz Giza/PPA

  Adrianna Styrycz fot. Łukasz Giza/PPA

 • Ewa Prus fot. Łukasz Giza/PPA

  Ewa Prus fot. Łukasz Giza/PPA


Koncert prowadził Marek Kocot. Finalistów wybierali członkowie Rady Artystycznej PPA: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Wojciech Krzak, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak.

Koncert Finałowy odbędzie się w piątek 20 maja 2016 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

A oto finaliści:

Ewa Prus z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie zaśpiewała „Jestem kamieniem” w połączeniu z fragmentem utworu „Brother” z repertuaru Kayah, „Wojna nigdy nie jest daleko” Młynarskiego i Derfla oraz – na prośbę jurorów – „Bei mir bist du schoen”, łącząc angielski tekst z tłumaczeniem Agnieszki Osieckiej.

Paweł Ruszkowski z Akademii Muzycznej w Gdańsku śpiewał „Piłę” Bolesława Leśmiana z własną muzyką, i Wojciecha Młynarskiego „Podchodzą mnie wolne numery”.

Adrianna Styrcz – reprezentantka Wrocławia zaśpiewała „Sen psa” K.I. Gałczyńskiego, „Chłopców” z repertuaru Lao Che i – na prośbę jurorów – „Trzeba marzyć” Kofty.

Adam Turczyk studiuje na III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Zaśpiewał „Mikymauz” Nohavicy w przekładzie Antoniego Murackiego i „No klaszcz” Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Artur Caturian studiuje na IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. W jego wykonaniu usłyszeliśmy „Pielgrzyma” z repertuaru Czesława Niemena oraz „Qrwa qrwa” Piotra Bukartyka.

Rafał Derkacz, student białostockiego oddziału Akademii Teatralnej, wykonał piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów „Pod twoim oknem”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” Stanisława Magierskiego i na prośbę jurorów – „Twarze przy barze” Macieja Maleńczuka.

Zespół Kagyuma ze Studium Musicalowego Capitol zaśpiewał „W głębokim dole” Toma Waitsa i „Lobotomię” The Tiger Lillies.

Zespół Kapuczino, studenci krakowskiej PWST, wykonali „Who Wants To Live Forever” Briana Maya, „Karuzelę z Madonnami” Mirona Białoszewskiego do wariacji na temat muzyki Zygmunta Koniecznego, i „Anielski orszak” na prośbę jury.

Finaliści wezmą udział w warsztatach wokalnych w dniach 17-19 maja. W tym roku warsztaty poprowadzą Andres Martorell i Magda Navarrete – wokaliści, performerzy oraz autorzy muzyki i tekstów, a także Certyfikowani Trenerzy Amerykańskiej Metody Kształcenia Głosu – IVA i SLS.

Na zwycięzców czekają nagrody w Koncercie Finałowym - Grand Prix – statuetka Tukana Złotego oraz 25 tysięcy zł, Nagroda Dziennikarzy – statuetka Tukana Dziennikarzy, Nagroda Publiczności – statuetka Tukana Publiczności oraz Nagroda Specjalna Stowarzyszenia Autorów Zaiks za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy zł, Nagroda Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica E.V. W Kolonii – 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału w 24. edycji Festiwalu Rock&Chanson w Kolonii w dniach 25-26 listopada 2016.

Wszyscy artyści, którzy przeszli do III etapu konkursu otrzymują nagrody w wysokości trzech tysięcy złotych.

Zgłoś uwagę