Aukcje WOŚP prezydenta Wrocławia zakończone

31 stycznia zakończyły się aukcje charytatywne prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który zgłosił je w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólny lot balonem z prezydentem osiągnął sumę 12 790 zł, z kolei 1. nr startowy na wrocławski półmaraton wylicytowano za 11 100 zł. 


„Pomaganie jest dziecinnie proste” to hasało tegorocznej zbiórki, z której środki będą przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk także wziął czynny udział w zbiórce wymaganych środków. Postanowił wystawić na aukcję charytatywną lot balonem w swoim towarzystwie, w trakcie którego, jak zaznaczył, nie zabraknie czasu na rozmowy o mieście, a także możliwość wygrania pierwszego numeru startowego w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Warto przypomnieć, że pakiety startowe na czerwcowy bieg, organizowany przez Młodzieżowe Centrum Sportu, rozeszły się w ciągu kilkunastu dni. Także wylicytowanie 1. numeru przeznaczonego dla prezydenta Wrocławia było ostatnią szansą, aby wziąć udział w tej cieszącej się niezwykłym uznaniem imprezie.

Obie aukcje zakończyły się 31 stycznia. O wspólną podróż z prezydentem ubiegało się 31 osób, a ostateczna cena wyniosła 12 790 zł. Z kolei aukcja charytatywna, upoważniająca do startu z 1. linii w trakcie półmaratonu, osiągnęła sumę 11 100 zł.

Warto również przypomnieć, że w trakcie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrocławskie sztaby zebrały blisko 1,4 mln zł, czym ustanowiły nowy miejski rekord.Zgłoś uwagę