Guru piwoszy odwiedzi Wrocław

Fani piw z rzemieślniczych browarów i poszukiwacze nowych smaków mają nie lada okazje spróbować w sobotę w Zaklętych Rewirach znakomitych piw z lokalnych browarów rzemieślniczych a także trunków z Danii.

  • Zdjęcie ilustracyjne (wroclaw.pl)


Wszystko za sprawą Beer Geek Madness – nowej imprezy piwnej we Wrocławiu i pierwszej tego typu imprezy w Polsce. Ma ona przybliżyć produkty najciekawszych browarów rzemieślniczych, także pokazać gościom ich dokonania.

W klubie Zaklęte Rewiry będzie można spróbować piw aż z 24 nalewaków, między innymi piw z browarów Pinta, Pracowni Piwa, Szału Piw, Piwoteki, podwrocławskiego browaru Widawa czy Podgórz.

Król eksperymentu z Danii

Gościem specjalnym, pierwszej edycji imprezy, będzie słynny browar z Danii – Mikkeler. Do Wrocławia przyjeżdża też z tej okazji i na spotkanie z polskimi browarami twórca Mikkelera, Mikkel Borg Bjergso. Będzie w sobotę zwiedzał Wrocław i odwiedzi nowy Browar Stu Mostów, który powstaje na ul. Jana Długosza 2-6. -

– To kultowa postać w piwie rzemieślniczym, król eksperymentu. Robi piwa choćby dla najdroższej na całym świecie restauracji Noma w Kopenhadze. Można powiedzieć, że browar Mikkeler jest dla całej branży jest tym, czym Madonna dla muzyki pop – podkreśla z uśmiechem Arletta Ziemian, właścicielka ( wraz z mężem) Browaru Stu Mostów.

Podczas imprezy polski browary zaprezentują dwa piwa - jedno ze swojej dotychczasowej oferty oraz drugie, uwarzone specjalnie na Beer Geek Madness.
Z kolei browar Mikkeller  przywiezie ze sobą 12 różnych piw dla prawdziwych pasjonatów.

Impreza odbędzie się w klubie Zaklęte Rewiry przy ul. Krakowskiej 100, rozpocznie się o godz. 18.00. Wejściówkę ( oraz żetony na piwa lane)można kupić bezpośrednio przed imprezą, w namiocie przy wejściu do Zaklętych Rewirów.

Organizatorami są SmakiPiwa.pl oraz klub Zaklęte Rewiry.

 elg

Zgłoś uwagę