Dane z godz. 23:42

3. 30. Maraton Pływacki o Puchar Wrocławia

30 sierpnia, w niedzielne południe, na wrocławskim kąpielisku „Glinianki”  rozegrano 30. Maraton Pływacki o Puchar Wrocławia.

W swoich grupach wiekowych wygrali: Oliwia Fischer, Teresa Ćwik Maszczyńska, Piotr Sobolewski i Andrzej Górnik. Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Otwartych Mistrzostw Wrocławia wraz ze Stowarzyszeniem Sympatyków Młodzieżowego Klubu Sportowego Parasol Wrocław, Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Pływackim oraz Wrocławskim Centrum Treningowym SPARTAN. Głównym celem imprezy, oprócz świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji była popularyzacja walorów pływania wśród mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Pływackie zmagania zostały rozdzielone na dwie kategorie – osobną dla pań i panów. Kobiety zmierzą się z dystansem 800 m – jednym okrążeniem – stylem dowolnym, mężczyźni zaś podejmą dystans dwa razy większy – 1600 m (dwa okrążenia) – również stylem dowolnym. Oprócz tego podziału została ustalona klasyfikacja w grupach wiekowych K i M.