Komunikacja tramwajowa
Linia 2
„Dwójka” będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Piotra Skargi z pominięciem przystanku „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 4
„Czwórka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i plac Dominikański.
Linia 5
„Piątka” nadal będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 6 i 76
Tramwaje linii 6 powrócą na tory i będą kursowały stałą trasą przejazdu z pętli Krzyki do pętli Kowale przez ulicę Powstańców Śląskich, Świdnicką, Szewską, most Uniwersytecki, plac Bema i ulicę Jedności Narodowej.
W kierunku przeciwnym z pętli Kowale w kierunku pętli Krzyki 6 będzie kursowała od pl. Bema objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, plac Dominikański i ulicę Skargi, Teatralną do ulicy Świdnickiej.
Kursy okresowej linii tramwajowej 76 zostaną zlikwidowane.
Linia 7
„Siódemka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu.
Linia 8
„Ósemka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Kołłątaja, plac Dominikański, Halę Targową i plac Bema.
Linia 9
Tramwaje linii 9 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Kołłątaja, plac Dominikański, Halę Targową i plac Bema.
Linia 11
Tramwaje linii 11 nadal będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanku „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 14 i 24
Tramwaje linii 14 będą kursowały na trasie:Poświętne - pl. Staszica - pl. Powstańców Wielkopolskich - Chrobrego - Drobnera - most Uniwersytecki - Kazimierza Wielkiego - pl. Teatralny - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Hallera - FAT
i z powrotem na trasie:
FAT - Grabiszyńska - pl. Legionów - Krupnicza - Kazimierza Wielkiego - pl. Jana Pawła II - pl. Staszica - Poświętne.
Tramwaje linii 24 będą kursowały na trasie:
Poświętne - pl. Staszica - pl. Jana Pawła II - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza - pl. Legionów - Grabiszyńska - FAT
i z powrotem na trasie:
FAT - Hallera - Powstańców Śląskich - Świdnicka - pl. Teatralny - Szewska - most Uniwersytecki - Chrobrego - pl. Powstańców Wielkopolskich - pl. Staszica - Poświętne.
Linia 15
Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową z pominięciem przystanków: "Narodowe Forum Muzyki", „pl. Legionów”, „Arkady (Capitol)” i „Dworzec Główny (Stawowa)”.
Linia 17
Tramwaje linii 17 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny, ulicę Teatralną i plac Dominikański.
Linia 20
Tramwaje linii 20 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej z pominięciem przystanku „Renoma”.
Linie 31 i 32
Tramwaje linii 31 i 32 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Podwale, plac Teatralny, ulicę Teatralną, Kołłątaja i Peronową z pominięciem przystanków: +pl. Legionów”, „Arkady (Capitol)” i „Dworzec Główny (Stawowa)”.
Linia 33
Z uwagi na ograniczoną przepustowość torowisk tramwajowych w obrębie centrum miasta, tramwaje linii 33 w godzinach szczytowych będą kursowały z częstotliwością co 12 minut.
Linia 70
Tramwaje linii okólnej 0L i 0P nadal będą zawieszone a w ich miejsce będzie kursowała okresowa linia tramwajowa nr 70, w obu kierunkach na trasie pl. Staszica - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Park Południowy.
Komunikacja autobusowa
Aby zapewnić przepustowości przystanków tramwajowych na ulicy Peronowej przy Dworcu Głównym PKP, autobusy linii K, N, 145, 146 jadące w kierunku ulicy Kołłątaja będą zatrzymywały się na przystanku w zatoce autobusowej przy ulicy Peronowej, obok bocznego wejścia do holu Dworca Głównego PKP (obecny przystanek dla linii 112, 113 i 612).W kierunku przeciwnym obecny przystanek autobusowy z ulicy Peronowej dla linii K, N, 110, 145 i 146 zostanie przeniesiony na ulicę Stawową przed skrzyżowanie z ulicą Bogusławskiego (obecny przystanek dla linii 602).
Zmiana lokalizacji przystanku „Wzgórze Partyzantów” w kierunku Dworca Głównego PKP - od 2 czerwca 2020 roku (wtorek).
Autobusy linii 110 oraz kursy nocne linii 241, 242, 243, 245, 246, 251, 253, 255 i 259 jadące od strony placu Dominikańskiego w kierunku Dworca Głównego PKP od 2 czerwca 2020 roku będą zatrzymywały się na przystanku tramwajowo-autobusowym "Wzgórze Partyzantów".
Bilety okresowe
Przypominamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 70 na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny;
- tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny.
- autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny - pl. Staszica - Dworzec Główny.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 lub 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Legionów - Dworzec Autobusowy;
- autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów - Dworcowa - pl. Orląt Lwowskich.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 15 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Legionów - Dworzec Autobusowy;
- autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów - Dworcowa - pl. Orląt Lwowskich;
- tramwajami linii 31 i 32 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy;
- tramwajami linii 20 na odcinku Arkady Capitol - pl. Jana Pawła II - Arkady Capitol;
- tramwajami linii 7, 14 i 24 na odcinku Rynek - Arkady Capitol - Świdnicka;
- tramwajami linii 4, 5 i 11 na odcinku pl. Legionów - Świdnicka - pl. Legionów.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 31 lub 32 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Legionów - Dworzec Autobusowy;
- autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów - Dworcowa - pl. Orląt Lwowskich;
- tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Autobusowy - pl. Jana Pawła II - Dworzec Autobusowy;
- tramwajami linii 20 na odcinku Arkady Capitol - pl. Jana Pawła II - Arkady Capitol;
- tramwajami linii 7, 14 i 24 na odcinku Rynek - Arkady Capitol - Opera;
- tramwajami linii 4, 5 i 11 na odcinku pl. Legionów - Świdnicka - pl. Legionów.