30 km/h w centrum miasta [MAPA]

Od najbliższej soboty (31 października) na terenie ograniczonym przez ulice: Podwale, Świdnicka, Kościuszki, pl. Legionów, Sądowa wprowadzona zostanie strefa uspokojonego ruchu. Oznacza to, że dopuszczalna prędkość na tym terenie to 30 km/h. 


Głównym celem tej zmiany jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich korzystających z dróg, czyli zarówno pieszych, jak i rowerzystów oraz kierowców. W nowej strefie uspokojonego ruchu znajduje się również szkoła-przy pl. Muzealnym, co na pewno poprawi bezpieczeństwo uczących się tam dzieci. 

 

Urząd Miejski od kilku lat konsekwentnie uspokaja ruch samochody w centrum miasta. Oprócz zmniejszania prędkości, wykonano też sporo inwestycji zmieniających charakter niektórych ulic i zapewniających bezpieczeństwo pieszym i rowerzystom. W deptak zamieni się niebawem np. ul. Zamkowa.
Inicjatywa wydzielenia nowej strefy uspokojonego ruchu to pomysł aktywistów z Akcji Miasto oraz Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. W konsultowaniu rozwiązań brał udział m.in. oficer pieszy. 

Zgłoś uwagę