3 lata Geek Girls Carrots we Wrocławiu

17 września, organizacja społeczna Geek Girls Carrots obchodzić będzie trzecią rocznicę działań we Wrocławiu. Z tej okazji odbędzie się spotkanie, podczas którego poza dwoma branżowymi prelekcjami będzie czas na podsumowanie dotychczasowej działalności, konkursy, integracje oraz świętowanie przy torcie.


Tradycyjnie w przedostatni czwartek miesiąca w Pubie Włodkowica 21 spotkają się wrocławskie Karotki. Tym razem spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter ze względu na 3 urodziny organizacji we Wrocławiu.

Podczas spotkania przewidziane są dwie prelekcje.

– Z Krakowa przyjeżdża Wiktoria Dalach, programistka Ruby on Rails, fotografka oraz współorganizatorka i mentorka Rails Girls. Wiktoria opowie o swojej drodze do programowania. Jako druga wystąpi Joanna Czyczerka, współzałożycielka agencji marketingowej Lemonhills, gdzie zajmuje się planowaniem mediów, reklamą oraz zarządzaniem zespołami. Joanna opowie o zarządzaniu projektami w praktyce – zapowiada Karolina Morawska, organizatorka wrocławskich spotkań Geek Girls Carrots.

Geek Girls Carrots to organizacja kobiet, które zajmują się nowymi technologiami i chcą poszerzać swoją wiedzę w tym temacie.

– Wszystko zaczęło się 4 lata temu w Warszawie, gdzie zorganizowano pierwsze spotkanie dla zarówno interesujących się technologiami jak i pracujących w branży IT kobiet. Od tamtego czasu regularne spotkania odbywają się nie tylko w Warszawie, we Wrocławiu ale i w 15 miastach Polski oraz na 4 kontynentach – mówi Karolina Morawska

Oprócz comiesięcznych spotkań Geek Girls Carrots organizują warsztaty z programowania, reklamy internetowej i tworzenia stron internetowych.

– Podczas naszych warsztatów uczymy programowania od zera. Dzięki Karotkom już ponad 600 osób w Polsce zaczęło programować – mówi Ola Kunysz, współorganizatorka GGC we Wrocławiu.

Wrocławska społeczność się rozwija. W tej chwili do grupy należy ponad 870 osób. W szeregach Karotek są zarówno Panie jak i Panowie dlatego spotkanie jak zawsze jest otwarte i organizatorki zapraszają wszystkich zainteresowanych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje rejestracja. Bilety będą dostępne na stronie - tutaj. Więcej o wydarzeniu można przeczytać na facebooku.Zgłoś uwagę