#muzealniaki czyli Dzień muzeów dla dzieci

#muzealniaki pokazują, że z oferty muzeów czy galerii mogą korzystać rodzice z najmłodszymi dziećmi. Akcję w czerwcu 2017 roku zainicjowało Muzeum Pana Tadeusza. W rocznicę startu #muzealniaków organizatorzy zapraszają Dzień muzeów dla dzieci. Bezpłatne oferty dla rodziców z dziećmi przygotowało wiele wrocławskich i dolnośląskich ośrodków.


Polskie instytucje coraz częściej otwierają przestrzenie dla szerokiego grona odbiorców, również tych najmłodszych. Projekty wystaw w galeriach i muzeach wzbogacane są o elementy audiowizualne i multimedialne, przez co mówią językiem niekiedy bardziej naturalnym dla młodszych odbiorców.

Od startu w 2017 roku do akcji #muzealniaki przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci.

Dzień muzeów dla dzieci

W rocznicę startu #muzealniaków, tuż po Dniu Dziecka, 3 czerwca 2018 roku organizatorzy zapraszają na Dzień muzeów dla dzieci. W wielu dolnośląskich muzeach i galeriach sztuki zaplanowane zostały specjalne bezpłatne atrakcje dla dzieci i rodziców.

Dzień muzeów dla  dzieci #muzealniaki

Dzień muzeów dla dzieci #muzealniaki

Wykład / Wystawa / Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin 3 czerwca 2018 od 08:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

W zależności od specyfiki danej instytucji będą to m.in. warsztaty, zajęcia edukacyjne, wyjątkowe niespodzianki w przestrzeniach ekspozycyjnych, które zostaną bezpłatnie udostępnione najmłodszym zwiedzającym oraz ich opiekunom.

Uczestnicy akcji

W ramach Dnia muzeów dla dzieci 3 czerwca 2018 specjalne atrakcje przygotowały następujące instytucje:

z Wrocławia:

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza, galeria Awangarda BWA Wrocław, galeria Dizajn BWA Wrocław, galeria SIC! BWA Wrocław, galeria Studio BWA Wrocław, Centrum Sztuki WRO, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Współczesne Wrocław oraz Fundacja Art Transparent i MPK Wrocław.

z Dolnego Śląska:

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Powozów Galowice, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Miedzi w Legnicy, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Zgłoś uwagę