29 kwietnia startuje Auto Stop Race 2017

8000 tysięcy chętnych w jedną minutę. Tak wyglądały tegoroczne zapisy do największego wyścigu autostopem na świecie. 29 kwietnia z terenu Uniwersytetu Ekonomicznego wystartuje kolejna edycja Auto Stop Race. W tym roku meta jest w Fažanie w Chorwacji.


Tak samo jak w poprzednich edycjach, również i w tym roku Auto Stop Race rozpocznie się hucznym startem. Na kampusie wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, które uprzyjemnią czas w oczekiwaniu na wspólne odliczanie do startu. W tym roku  celem autostopowiczów jest jest znajdująca się w Chorwacji Fažana!

Auto Stop Race powstał w 2009 roku, z inicjatywy Grzegorza Burdynowskiego, Łukasza Folmera, oraz Adama Najbara. Odbyła się wtedy pierwsza w historii edycja wyścigu, która była zbiorem pomysłów i wizji ówczesnych Organizatorów. Projekt powstał wraz z reaktywującym się wtedy na Uniwersytecie Ekonomicznym – Klubem Podróżników BIT, a sam był inspirowany gdańskim wyścigiem MMA (Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe). Pierwsza edycja zabrała swoich uczestników do chorwackiej Puli i zainteresowała 172 osoby.

To ogromnie znaczące z perspektywy czasu wydarzenie, określiło konwencje wyścigu, jego misje i najważniejsze założenia, które realizowane są do dzisiaj. W kolejnych latach wyścig rósł i zbierał coraz to więcej chętnych do podjęcia autostopowego wyzwania. Tak z 172 osób Auto Stop Race urósł do dzisiejszego 1000 uczestników.

W poprzednich edycjach udało nam się odwiedzić jeszcze takie miejsca, jak: Rimini, Barcelona, Rzym, Dubrownik, Walencja i Półwysep Chalcydycki.

Zgłoś uwagę