26-27 czerwca – Kongres Regionów 2018

26-27 czerwca przedstawiciele samorządu, biznesu i NGO będą rozmawiać w Narodowym Forum Muzyki o wyzwaniach stojących przed miastami. Hasło tegorocznego Kongresu Regionów to „Megatrendy w miastach i regionach”.


Kongres Regionów to cykliczne wydarzenie skupiające wokół siebie liderów samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych. Wśród stałych gości najliczniejszą grupę stanowią samorządowcy – prezydenci dużych miast, marszałkowie, burmistrzowie i starości. Biznes reprezentowany jest głównie przez duże i średnie firmy. 

To już dziewiąta edycja spotkania.

Program

Panele dyskusyjne

Podzielone będą na 5 bloków tematycznych, odpowiadających 5 miejskim mega-trendom, takim jak: przyjazna przestrzeń, eko-miasto, mobilność na żądanie, cyfryzacja – zawsze w kontakcie oraz finansowanie w nietradycyjnych modelach ryzyko-zysk.

Warsztaty

Nowością będzie blok warsztatowy. Uczestnicy warsztatów omawiać będą nowe rozwiązania prawne dla regionów i gmin i konfrontować je z codzienną praktyką. Z kolei podczas serii krótkich prezentacji goście Kongresu zapoznają się z przełomowymi i już testowanymi rozwiązaniami, które mogą ułatwić życie mieszkańcom lokalnych społeczności.  

Wydarzeniem specjalnym będzie certyfikowany warsztat wprowadzający do zintegrowanego i zrównoważonego zarządzania miastem metodą URBACT – europejskiego programu wdrażania i transferowania dobrych praktyk wśród miast Europy. Uczestnicy warsztatów poznają sposób pracy dostosowany do obecnych i przyszłych wyzwań stojących przed miastami. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma certyfikat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na tych warsztatach obowiązywać będą zapisy.

Gala

Gala to stały punkty programu. Podczas uroczystej wieczornej gali wręczone zostaną nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (organizowanym przez tygodnik Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (realizowanym przez miesięcznik Forbes).

Program na stronie Kongresu

Zgłoś uwagę