25 lipca - wymiana torowiska na Kujawskiej

Od weekendu rusza wymiana torowiska na ul. Kujawskiej (pomiędzy placem Wróblewskiego a tzw.placem Społecznym). Łączy się to ze zmianami tras linii tramwajowych 0L i 0P oraz autobusów linii 145.

  • zdjęcie ilustracyjne


W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą remontem torowiska tramwajowego na ulicy Kujawskiej pomiędzy placem Wróblewskiego a placem Społecznym, od 25 lipca 2015 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowej 0L i 0P oraz autobusów linii 145.

Tramwaje linii 0L zostaną skierowane objazdem od placu Wróblewskiego przez ulicę Traugutta do placu Społecznego (objazd kościoła św. Maurycego oraz Przychodni przy ulicy Dobrzyńskiej), a tramwaje linii 0P będą kursowały objazdem od placu Społecznego przez ulicę Traugutta, Oławską, plac Dominikański, ulicę Piotra Skargi i Kołłątaja do ulicy Piłsudskiego.

Celem zapewnienia obsługi komunikacyjnej ulicy Pułaskiego zapewniającej jednocześnie połączenie placu Grunwaldzkiego z ulicą Pułaskiego i dalej z Dworcem Głównym PKP, na czas remontu torowiska tramwajowego na ulicy Kujawskiej, zostanie wprowadzona zmiana trasy linii 145.

Autobusy tej linii jadące w kierunku Tarnogaju, od Ronda Reagana będą kursowały przez ulicę Szczytnicką, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Prace potrwają 3 tygodnie. 

Zgłoś uwagę