25 lipca - kolejny etap przebudowy torowiska ul. Świdnicka/Podwale

Od najbliższej soboty rozpoczyna się kolejny etap przebudowy rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Świdnickiej i Podwale. Częśc linii wróci na stałe trasy ale też spora częśc ciągle będzie musiała kursować objazdami. 

  • fot. ZDIUM Wrocław


W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwale (rozjazdy w jezdni ulicy Podwale), od 25 lipca 2015 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 6, 7, 14, 17, 20 i 24 oraz autobusów linii A i D,

Tramwaje linii 6 i 7 w kierunku pętli Kowale i Poświętne powrócą na swoją trasę przejazdu przez ulicę Świdnicką.

Tramwaje linii 6 i 14 w kierunku przystanku FAT i pętli Krzyki pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, pl. Teatralny i ulice Świdnicką, a tramwaje linii 7 i 20 w kierunku przystanku pętli Grabiszynek i pętli Krzyki będą kursowały objazdem od ulicy Krupniczej
przez ulicę Sądową, pl. Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich

W kierunku przeciwnym linia 20 do Pilczyc będzie kursowała objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów i ulicę Sądową do ulicy Krupniczej czyli obecną trasą przejazdu.
Natomiast linia 24 w kierunku Osobowic będzie kursowała od ul. Powstańców Śląskich, przez ul. Świdnicką, pl. teatralny, ul. Widok do ul. Kazimierza Wielkiego. 

"Siedemnastka" w  w obu kierunkach będzie kursowała swoją stałą trasą przejazdu.

Z uwagi na częściowe udrożnienie skrzyżowania ulicy Świdnickiej i Podwale, autobusy linii A i D jadące w kierunku Alei Piastów i ulicy Giełdowej będą kursowały swoją trasą bezpośrednio z ulicy Podwale w lewo w ulicę Świdnicką.

Natomiast linie autobusowe 149, 406, 409 i kursy nocne linii 243, 247, 249, 253 i 257 nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Muzealną i Kościuszki do pl. Kościuszki z pominięciem przystanku "Renoma".

Zgłoś uwagę