Dziś Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Na zakończenie Miesiąca Rodziny - Dzień Ojca. Plenerowa siłownia, laserowy paintball, Bajkobus, piosenki z musicalu „Grease” i mnóstwo warsztatów i animacji – już 21 czerwca między 13.00 a 19.00 spotykamy się na Wyspie Słodowej. Wstęp wolny.

  • dzien ojca na wyspie slodowej 21 czerwca


Podczas pikniku nie zabraknie „męskich” atrakcji. Panów, choć nie tylko, organizatorzy zapraszają do skorzystania z plenerowej siłowni. Chętni będą mieli okazję wcielić się w zawodowych żołnierzy, biorąc udział w potyczkach laserowego paintballu, a następnie rozluźnić się przy rozgrywkach bubble football. Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka energetyczny trening z piłkami Drums Alive – początek o godz. 18.15. Ponadto ojcowie będą mieli okazję pokazać swoim pociechom gry z lat swojej młodości, na Wyspie zagoszczą bowiem zabawy w stylu retro, m.in. guma, kapsle, ciuciubabka i zbijak. Czynna będzie także wypożyczalnia gier planszowych, wyposażona w sprawdzone tytuły oraz najnowsze gry polskich i zagranicznych wydawców.

Skrócony program

  • 13.15-13.30 warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców 
  • 13.40-14.00 spotkanie z klaunem
  • 14.00-14.20 rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego "Moja Rodzina – lubię to!"
  • 14.20-14.30 warsztaty nauki śpiewu kołysanek dla rodziców
  • 15.00-16.00 Bajkobus: spektakl "Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd"
  • 16.30-17.30 piosenki z musicalu "Grease" w wykonaniu uczniów liceum nr XII
  • 17.30-18,15 koncert finałowy warsztatów jazzowych Vertigo
  • 18.15-19.00 Drums Alive

O godz. 15.00 odbędzie się spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”, a tuż po nim, o godz. 16.30, utalentowana grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr 12 przedstawi kilka najciekawszych scen i utworów z kultowego filmu Randala Kleisera „Grease”.

Na najmłodszych czekać będą warsztaty artystyczne w języku angielskim, zajęcia z języka norweskiego, programowanie i budowa robotów, nauka gry na instrumentach, innowacyjne zajęcia matematyki, warsztaty malowania kubków, kolorowe animacje z chustą Klanzy, zabawy dużymi klockami, malowanie twarzy i dmuchańce. Dzieci będą miały też okazję wejść w rolę wrocławskich krasnali, zrobić zdjęcie z dinozaurem czy wykonać niepowtarzalny prezent dla tatyz kolorowego piasku. W tym czasie rodzice będą mogli skorzystać ze wsparcia coachingowego, dowiedzieć się, jak wychowując dzieci znaleźć trochę czasu dla siebie, oraz po prostu odpocząć, korzystając z technik relaksacyjnych i elementów arteterapii. Strefę relaksu zapewnią również ogrody edukacyjne wypełnione żywą roślinnością i atrakcjami dla całej rodziny. O godz. 17.30 koncert finałowy warsztatów jazzowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Fundację „Polski Jazz Vertigo”.

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin. Ponadto na Wyspie skorzystamy z bezpłatnych pomiarów tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia.

Podczas pikniku z okazji Dnia Ojca przyznamy nagrodę główną w konkursie na punkty zbierane za uczestnictwo w wydarzeniach Miesiąca Rodziny. Najaktywniejsze rodziny zmierzą się w konkurencjach sportowych, a jedna z nich wygra rodzinny wyjazd w góry lub nad morze.

Piknik z okazji Dnia Ojca zakończy tegoroczną edycję Miesiąca Rodziny. Więcej informacji na miesiacrodziny.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku. Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.

Zgłoś uwagę