20-24 października: zmiany w organizacji ruchu we Wrocławiu

Utrudnienia na ul. Rędzińskiej, zamknięty tunel pod pl. Dominikańskim i wiadukt na Boya-Żeleńskiego. Między innymi takie zmiany na ulicach Wrocławia czekają kierowców.


Ul. Rędzińska

Od czwartku, od tj. 20 października, firma Sino Hydro, wykonawca prac przy budowie Wrocławskiego Węzła Wodnego, rozpocznie naprawę uszkodzonej jezdni ulicy Rędzińskiej (frezowanie i ułożenie nowej warstwy nawierzchni). Prace potrwają od czwartku do końca tygodnia. W tym czasie nie będzie możliwości przejazdu ulicą Rędzińską za wyjątkiem obsługi komunikacyjnej mieszkańców - dojazd do posesji.

Tunel południowy na tzw. pl. Dominikańskim 

W nocy z 21/22 października, w tunelu  tunel południowym (po stronie PZU), prowadzącym ruch w relacji do ul . Traugutta, będą prowadzone prace konserwacyjne przed sezonem zimowym: mycie ścian, odmulanie kanałów, naprawa i konserwacja urządzeń elektrycznych i dylatacyjnych. W związku z powyższym tunel będzie wyłączony z ruchu w godzinach 21.30 - 4.30.

ul. Pełczyńska - ruch wahadłowy

Przypominamy, że na najbliższy weekend, od 21/22 do 23/24 października, zaplanowano kontynuację prac przy odbudowie nawierzchni jezdni ul. Pełczyńskiej. Frezowanie obejmie teraz prawy pas jezdni na odcinku od Kominiarskiej do Tymiankowej. Przejazd będzie utrzymywany drugim pasem w trybie wahadłowym (sterowanie ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej).

ul. Pęgowska - przegląd mostu tymczasowego

W sobotę 21 października, w godzinach 9.30 - 12.30, odbędzie się comiesięczny przegląd tymczasowego mostu Pęgowskiego (zastępującego modernizowany w ramach przebudowy koryta rzeki Widawy most właściwy). Podczas trwania prac konserwacyjnych (dokręcanie śrub, smarowanie) przejazd mostem będzie się odbywał w trybie wahadłowym (ręczne sterowanie ruchem).

ul. Boya - Żeleńskiego - zamknięcie wiaduktu

Przypominamy, że podczas najbliższego weekendu PKP kontynuuje prace remontowe na wiadukcie przy ul. Boya - Żeleńskiego, W godzinach od 21.00 do 5.00 rano, w dniach 21-24.10 i 28-31.10. PKP będzie
naprawiać strop w wiadukcie i przejazd pod nim nie będzie możliwy. Objazd dla pojazdów indywidualnych wyznaczono dla obydwu relacji  ulicami: Długosza, Czajkowskiego do Kasprowicza.Zgłoś uwagę