17/18 stycznia - kolejne zmiany na ul. Osobowickiej

W ramach realizacja II etapu przebudowy ul. Osobowickiej prace budowlane będą realizowane na odcinku od pętli tramwajowej do placu Wyzwolenia, który będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów samochodowych.

  • zdjęcie ilustracyjne


W związku z tymi pracami wyznaczono objazd dla ruchu pojazdów ulicami Krotoszyńską, Jarocińską do placu Wyzwolenia. Na całej długości objazdu eliminuje się możliwość parkowania na ulicach, którymi prowadzony będzie objazd. Ulice Krotoszyńska i Jarocińska wyposażone są w progi zwalniające zaprojektowano ich likwidację. Ulicami Krotoszyńską -Jarocińska poprowadzony będzie również ruch autobusów komunikacji publicznej, na których zaprojektowano tymczasowe przystanki autobusowe.  

Planowane są też zmiany na trasie linii autobusowej 118, 140 i kursów nocnych linii 257. Autobusy jadące w kierunku Rędzina lub pętli przy ulicy Ślazowej zostaną skierowane objazdem od ulicy Osobowickiej na wysokości pętli tramwajowej przez ulicę Krotoszyńską i Jarocińską do placu Wyzwolenia. W kierunku przeciwnym autobusy pojadą objazdem od placu Wyzwolenia przez ulicę Ostrzeszowską i Krotoszyńską do ulicy Osobowickiej.

Na wysokości pętli tramwajowej "Osobowice", przy ulicy Krotoszyńskiej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki autobusowe dla autobusów linii 118, 140 i 257.Zgłoś uwagę