Zobacz otwarcia nadchodzącego weekedu we Wrocławiu

Ten wrześniowy weekend (16-18.09) może się okazać najbardziej „imprezowym” terminem w tegorocznym życiu miasta. Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na koniec tygodnia, na plan pierwszy wysuwają się spektakularne otwarcia miejsc i wydarzeń, które powinny przypaść do gustu m.in. miłośnikom historii, rozrywki, teatru, kina, literatury, imprez w plenerze oraz pasjonatom miejskiej komunikacji. Zobacz, czego nie mogą przegapić w najbliższy weekend wrocławianie w różnym wieku, żeby nie stracić okazji i na przygodę poznawczą, i na dobrą zabawę.   


Spotkajmy się na Grabiszyńskiej

Na to otwarcie Wrocław musiał trochę poczekać, ale w końcu się spełniło – Centrum Historii Zajezdnia oficjalnie otwiera swoje podwoje. Piątkowa uroczystość połączona jest z obchodami 36-lecia powstania NSZZ „Solidarność” i tego dnia każdy będzie mógł bezpłatnie obejrzeć wystawę, traktującą o ostatnich 70 latach historii naszego miasta. Przyjdź na Grabiszyńską i zobacz, co jeszcze oferuje nowo powstałe muzeum. 

Otwarcie Zajezdni

Otwarcie Zajezdni

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich / ESK
Termin 16 września 2016 od 16:00 do 20:00

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Czytaj wszystko o otwarciu Centrum Historii Zajezdnia 

Siła krasnoludków

Dobre duszki Wrocławia – krasnoludki, na co dzień „strzegące” miasta i czekające na okazję, by zdradzić największe wrocławskie sekrety wszystkim tym, którzy chcą poznać dzieje nadodrzańskiego grodu – pokażą swoją siłę w nadchodzący weekend. Przez trzy dni w pięknym otoczeniu przyrody Ogrodu Staromiejskiego będą się działy rzeczy dziwne, ciekawe, tajemnicze, a przede wszystkim bardzo zabawne. Obecność dzieci obowiązkowa! Dorośli również bardzo mile widziani!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2016

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2016

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / ESK / Zajęcia dla dzieci
Termin od 16 września 2016 do 18 września 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Wrocław solidarnie mobilny z Europą

W piątek się zaczyna i do czwartku potrwa – Europejski Tydzień Mobilności, a Wrocław wpisuje się w tę datę własnymi wydarzeniami. Hasło przewodnie tego tygodnia to „Inteligentny transport, silna gospodarka”, a przez trzy pierwsze dni w naszym mieście rządzić będą plenerowe atrakcje, jak święto ulicy św. Antoniego z licznymi atrakcjami, zajęcia dla dzieci, Dzień Otwarty MPK czy wielki piknik na trawie na ul. Kazimierza Wielkiego. Zdecyduj, na które z wydarzeń masz największą ochotę, i po prostu przyjdź, najlepiej z całą rodziną.  

Święto ul. św. Antoniego

Święto ul. św. Antoniego

W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi / Zajęcia dla dzieci
Termin 16 września 2016 od 16:00 do 20:00

Miejsce ul. św. Antoniego

Zobacz
Dzień Otwarty MPK Wrocław

Dzień Otwarty MPK Wrocław

Eventy / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin 17 września 2016 od 10:00 do 15:00

Miejsce Zajezdnia tramwajowa nr IV - Borek

Zobacz
Sztuka #tuiteraz  w ramach ESK

Sztuka #tuiteraz w ramach ESK

Performance / W plenerze / Dla wszystkich / Happeningi / ESK
Termin 18 września 2016 od 10:00 do 19:00

Miejsce Kazimierza Wielkiego

Zobacz

Zobacz także, co „mobilnego” wydarzy się jeszcze po niedzieli:

Europejski Tydzień Mobilności

Europejski Tydzień Mobilności

Eventy
Termin od 16 września 2016 do 22 września 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Dużo literatury pod jednym dachem

Ten dom zaczął się urządzać już na początku bieżącego roku, ale zapanowano, że uroczyście otworzy swoje drzwi wrocławianom po wakacjach. I właśnie nadeszła ta chwila, by we Wrocławskim Domu Literatury zacząć bywać na spotkaniach autorskich, dyskusjach literackich, premierach książek, brać udział w konkursach, wystawach, targach książek (Wrocławskie Targi Dobrych Książek oraz Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY), panelach krytycznoliterackich czy sesjach naukowych. A to i tak jeszcze nie wszystkie oblicza działalności tego przybytku. W najbliższą sobotę i niedzielę instytucja startuje Weekendem Otwarcia, podczas którego obecnych będzie wielu znamienitych gości. Masz świetną okazję, żeby ich poznać.

Wrocławski Dom Literatury. Weekend Otwarcia

Wrocławski Dom Literatury. Weekend Otwarcia

Spotkania / Spotkania z autorami / Dla wszystkich / ESK
Termin od 17 września 2016 11:00 do 18 września 2016 20:30

Miejsce Klub Proza

Zobacz

Dla młodych kinomanów 

Dzieci lubią chodzić do kina. I właśnie dla nich w sobotę w Kinie Nowe Horyzonty odbedzie się inauguracja festiwalu, na którym pokazane zostaną filmy z całego świata, adresowane do najmłodszych wielbicieli X Muzy. Ponad 50 produkcji pełno- i krótkometrażowych pokazanych zostanie we Wrocławiu pod szyldem jednej imprezy, a osiem z nich zawalczy o tytuł najlepszego obrazu. Kino to magia, której nie można odmawiać dzieciom i młodzieży. Zobacz, co pokażą w KNH na otwarcie 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, i kup bilet na ten film, a może i na inne projekcje... Dla swojego dziecka. A dla siebie?  

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Różne / Familijny / Wydarzenie kinowe / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin od 17 września 2016 do 25 września 2016

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz


Zgłoś uwagę