14-22 października - zmiany w organizacji ruchu we Wrocławiu

W tygodniu od 14 do 22 października czeka nas kilka zmian w organizacji ruchu. M.in. zamknięcie nocne tunelu na tzw. pl. Dominikańskim oraz ruch wahadłowy na ul. Pełczyńskiej i Sułowskiej. 


W najbliższych dniach wystąpią zmiany w organizacji ruchu w następujących punktach miasta:

Tunel samochodowy plac Dominikański - zamknięcie

W nocy z 14/15 października w tunelu północnym (po stronie galerii handlowej, dla kierunku do ul. Kazimierza Wielkiego) będą prowadzone prace konserwacyjne przed sezonem zimowym : mycie ścian, odmulanie kanałów, naprawa i konserwacja urządzeń elektrycznych i dylatacyjnych. W związku z powyższym tunel będzie wyłączony z ruchu w godzinach 21.30 - 4.30. Podczas kolejnego weekendu, w nocy z 21/22 października konserwacji zostanie poddanym tunel południowy (po stronie PZU)

Most Zwierzyniecki - wymiana krzyżownicy

W nocy z 14/15 października, na zjeździe z mostu Zwierzynieckiego w ul. Mickiewicza, będziemy kontynuować rozpoczęte prace: wymiana 2 krzyżownic oraz szyn w rozjeździe tramwajowym.
Roboty będą prowadzone w godzinach 23.00 - 8.00 i oznaczały będą miejscowe wygrodzenia na jezdni oraz wstrzymanie ruchu tramwajowego we wspomnianych godzinach.
Zmiany dotyczą tramwajów linii 1,2,4 i 10 jadących od Ronda Reagana w kierunku pętli Sępolno (skręt z Mostu Zwierzynieckiego w lewo w ulicę Mickiewicza) oraz tjadących z pętli Biskupin do Ronda Reagana.

Ul. Sułowska ruch wahadłowy

W sobotę 15 października, w godzinach 9.00 - 12.30, odbędzie się comiesięczny przegląd tymczasowego mostu Pęgowskiego (zastępującego modernizowany w ramach przebudowy koryta rzeki Widawy
most właściwy). Podczas trwania prac konserwacyjnych (dokręcanie śrub, smarowanie) przejazd mostem będzie się odbywał w trybie wahadłowym (ręczne sterowanie ruchem).

Ul. Pełczyńska - ruch wahadłowy

Przypominamy, że podczas najbliższego weekendu, a więc od 14/15 do 16/17 października, będą kontynuowane prace przy odbudowie nawierzchni jezdni ul. Pełczyńskiej. Układanie nowej warstwy nawierzchni obejmie teraz lewy pas jezdni na odcinku od Kominiarskiej do Tymiankowej.
Przejazd będzie utrzymywany drugim pasem w trybie wahadłowym (sterowanie ruchem za pomocą sygnalizacji świetlnej).

źródło: ZDiUM

Zgłoś uwagę