W niedzielę siatkarze KFC Gwardii Wrocław zmierzą się w Orbicie z… ZAKSĄ

W niedzielę drugie spotkanie w tym sezonie w roli gospodarza rozegrają siatkarze Gwardii Wrocław. Tym razem ich przeciwnikiem będzie ZAKSA. Nie chodzi tu jednak o ekipę mistrzów Polski, a ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Początek siatkarskich emocji o 18.30 w hali Orbita.

  • Fot. KFC Gwardia Wrocław

    Fot. KFC Gwardia Wrocław


Przed tygodniem Gwardia wygrała w Kluczborku z tamtejszym UKS Mickiewiczem 3:0, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Obecnie wrocławian wyprzedza jedynie Stal Nysa oraz MCKiS Jaworzno. Niedzielny rywal podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka zajmuje obecnie piątą lokatę.

Dla ekipy ze Strzelec Opolskich sezon 2019/2020 jest debiutem w KRISPOL 1. Lidze. W 2017 roku klub podpisał porozumienie z ówczesnym mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Na mocy tej umowy drużyna ze Strzelec Opolskich stała się niemalże klubem satelickim. Do Strzelec przybyli młodzi, zdolni wychowankowie utytułowanego klubu, by ogrywać się na drugoligowym poziomie. Szybko okazało się, że ta formuła przynosi efekt i już po dwóch latach młoda ZAKSA awansowała na wyższy szczebel rozgrywek.

KRISPOL 1. liga mężczyzn: KFC Gwardia Wrocław vs. ZAKSA Strzelce Opolskie

KRISPOL 1. liga mężczyzn: KFC Gwardia Wrocław vs. ZAKSA Strzelce Opolskie

Wydarzenia sportowe
Termin 13 października 2019 19:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

W drużynie niedzielnych rywali KFC Gwardii – w porównaniu do poprzedniego sezonu - pozostało 6 zawodników. Dodatkowo klub został wzmocniony doświadczonymi siatkarzami z przeszłością w pierwszej lidze, a nawet PlusLidze. Kapitanem drużyny jest Grzegorz Wójtowicz, a jej liderem przyjmujący Kamil Semeniuk.

Początek meczu w niedzielę, 13 października o 19.00. Bilety w cenie 15 zł/normalny i 10 zł/ulgowy można nabyć przez internet lub w dniu meczowym w hali Orbita.Zgłoś uwagę