12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego rozpocznie się 12. edycja Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestnicy powalczą w niemal 20 dyscyplinach. 


To już tradycja, że w pierwszej połowie maja, we Wrocławiu, rozpoczynają się zawody sportowe przeznaczone dla młodych zawodników, na co dzień trenujących w klubach sportowych regionu. Uczestnicy 12. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży powalczą o medale w niemal 20 dyscyplinach. Zawodnicy, którzy staną w szranki, to zarówno zdobywcy tytułów mistrza Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych), jak i początkujący sportowcy, zdobywający pierwsze doświadczenia i od niedawna szlifujący swoje umiejętności.

Po raz kolejny, Wrocławska Olimpiada Młodzieży będzie nie tylko okazją do zaciętej rywalizacji, ale i jednocześnie szansą poznanie protokołu olimpijskiego oraz kolejnym etapem przygotowań do potencjalnych występów w sezonie – w tym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Piłka nożna, piłka ręczna czy jeździectwo

Zawodnicy będą walczyć o trofea m.in. w: lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, jeździectwie, kolarstwie czy szachach.

Uroczyste otwarcie na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu zaplanowano na najbliższą sobotę, 11.05.2019 r., na godzinę 9.00. W programie inauguracji, poza pochodem przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, zapaleniem znicza olimpijskiego i oficjalną przysięgą olimpijską zawodników i sędziów, znajduje się także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz wybranych dyscyplin sportowych.

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich
Termin 11 maja 2019 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Co ciekawe, większość zawodów zostanie rozegrana w najbliższy weekend, jednak ostatnie konkurencje odbędą się 19. maja. Dokładny terminarz znajduje się w regulaminie, dostępnym na stronie www.mcs.wroc.pl – tam też będą na bieżąco umieszczane wyniki rywalizacji.Zgłoś uwagę