12 grudnia w Zieleńcu witamy zimę

12 grudnia w Zieleńcu oficjalnie powitamy zimę. W południe na parkingu otwarte zostanie dolnośląskie miasteczko. Zapowiadają się atrakcje zarówno dla miłośników białego szaleństwa, jak i amatorów spacerów czy pikników. Impreza rozpocznie się w samo południe na głównym parkingu przy siedzibie GOPR i potrwa aż do zmroku.


Dobra wiadomość dla wrocławian jest taka, że ze stolicy regionu do Zieleńca uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa. Skibusy będą kursować w weekendy. Za bilet zapłacimy 23 złote w jedną stronę. W czasie ferii zimowych skibusy będą kursować codziennie. Jednak w najbliższy weekend (12-13 grudnia) autobusy jeszcze nie pojadą. – Zapraszamy też do korzystania z kolei dolnośląskich – zaprasza marszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak.

Witamy zimę!

Na inaugurację sportowej zimy wybrano Zieleniec nie bez przyczyny. To jedna z atrakcyjniejszych miejscowości dla miłośników białego szaleństwa. Działa tam ponad 30 wyciągów narciarskich, to w sumie 200 km tras narciarskich, w tym 50 oświetlonych tras, po których można zjeżdżać do godz. 22.00. Istnieje możliwość wykorzystania jednego karnetu na wszystkich wyciągach. W najbliższą sobotę (12 grudnia) podczas oficjalnego powitania zimy w Zieleńcu w dolnośląskim miasteczku będzie można na specjalnych stoiskach przygotować swój sprzęt sportowy do sezonu. Pod okiem ekspertów będzie można sprawdzić narty, deski, a także sanki. Organizatorzy zadbali także o dodatkowe atrakcje. Będzie cała masa stoisk, na których będzie można zobaczyć, jak robi się porcelanę, biżuterię czy maluje na szkle. Wszystko uświetni koncert zespołu Me, Myself and I.

Nowoczesna kolej krzesełkowo-gondolowa

W nowym sezonie narciarskim w Zieleńcu działa jedna z najnowocześniejszych w Polsce kolei krzesełkowo-gondolowych. Długość trasy kolei po stoku wynosi 780 m, wyposażenie to ośmioosobowe gondole i sześcioosobowe kanapy. Maksymalna prędkość jazdy wyniesie 5 m/s. Tuż przy kolei do dyspozycji będzie pięć długich tras zjazdowych, w tym najdłuższa – 2800 m. Jazda nocna możliwa będzie na trzech trasach. 

Zgłoś uwagę