W sobotę początek 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży

Od 12 do 27 maja trzy tysiące sportowców będzie rywalizować w 20 dyscyplinach w ramach tegorocznej Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Inauguracja w sobotę na Stadionie Olimpijskim.


Już po raz jedenasty w stolicy Dolnego Śląska swoje umiejętności sprawdzą młodzi sportowcy – zarówno doświadczeni, mający na koncie tytuły Mistrzów Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych), jak i stawiający pierwsze kroki w karierze sportowej. Podczas 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostaną zawody w 20 różnych dyscyplinach, między innymi w: lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, judo, szachach czy kolarstwie.

Jak co roku, WOM będzie dla młodych sportowców nie tylko etapem przygotowań w trakcie sezonu (także do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), ale i okazją do zapoznania się z protokołem olimpijskim, a przede wszystkim – zawodami sportowymi pełnymi zaciętej rywalizacji.

11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży

Zawody
Termin od 12 maja 2018 09:00 do 27 maja 2018 23:59

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Uroczyste otwarcie już w sobotę, 12 maja na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. W programie inauguracji, poza pochodem przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, zapaleniem znicza i oficjalną przysięgą olimpijską zawodników i sędziów, przewidziano także występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz szermierki.

Większość zawodów zostanie rozegrana w najbliższy weekend (12-13 maja), w ostatnich konkurencjach sportowcy wystartują jednak dopiero 27 maja.

Dokładny terminarz znajduje się w regulaminie imprezy. Na stronie Młodzieżowego Centrum Sportu na bieżąco będą również umieszczane wyniki rywalizacji.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął oficjalny portal internetowy Wrocławia – wroclaw.pl.Zgłoś uwagę