11. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

Dziś 11. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób. Wśród ofiar był m.in. prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. We Wrocławiu odbędą się symboliczne obchody, uczczenia ich pamięci. 

 


W sobotę 10 kwietnia mija 11 lat od dnia katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, dowódcy wojskowi, członkowie rządu oraz przedstawiciele rodzin katyńskich.

Skromne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej we Wrocławiu

We wrześniu 2013 roku nazwano bulwar przy nabrzeżu Odry imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich. Co roku w tym miejscu ustawiane są znicze upamiętniające ofiary tej katastrofy. W tym roku zapłoną one już 9 kwietnia o godz. 20.00. 

O ofiarach katastrofy pod Smoleńskiem, związanych z Wrocławiem, przypominają też pamiątkowe tablice: Władysława Stasiaka (przy ulicy Szewskiej), Aleksandry Natalli-Świat (na placu Solnym) Jerzego Szmajdzińskiego (przy ulicy Oporowskiej) oraz Janiny Natusewicz-Mirer (obok wejścia do Panoramy Racławickiej). 10 kwietnia o godz. 11.00 w asyście wojskowej zostaną złożone kwiaty i znicze pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy. O godz. 12.00 pod tablicą pamiątkową w Kościele Garnizonowym. 

Dodatkowo o godz. 18.30, w kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy pl. Wolności, zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar.Zgłoś uwagę