10 sierpnia – kolejny etap remontu torowiska na ulicy Ślężnej

Od soboty, 10 sierpnia na ulicy Ślężnej rozpocznie się ostatni etap remontu torowiska. Oznacza to zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej, na linii tramwajowej 9 i 15.


W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Ślężnej na odcinku od ulicy Sanockiej do ulicy Kamiennej, od 10 sierpnia 2019 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na linii tramwajowej 9 i 15.

Tramwaj 79

Zawieszone zostanie kursowanie „dziewiątki” i „piętnastki”. W ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 79, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie:

Poświętne - pl. Staszica - Rynek - Krupnicza - Piłsudskiego - Dw. Główny PKP - pl. Dominikański - pl. Bema - Sępolno (połączenie linii 15 na trasie Poświętne - Dworzec Główny i linii 9 na trasie Dworzec Główny - Sępolno).

Autobus 709

Na odcinku Dworzec Główny - Park Południowy - Dworzec Główny zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością:

w dni robocze

  • w godzinach 5:00 - 6:00 co 10 minut;
  • w godzinach 6:00 - 20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach 20:00 - 23:00 co 10 minut;

w dni wolne od pracy

  • w godzinach 5:00 - 23:00 co 10 minut;

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 79 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Przypomninamy, że pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają do połowy sierpnia.Zgłoś uwagę