9°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 17:57

3. Z wrocławskim policjantem zawodnicy z Europy nie mieli szans

Dolnośląski policjant, podinspektor Wojciech Żmija, zdobył złoty medal podczas XV Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy w Karate Kyokushin.

Kolejny sukces dolnośląskiego policjanta. Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wywalczył złoty medal podczas XV Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy w Karate Kyokushin, zorganizowanych w Lublinie. W zawodach uczestniczyło ponad 600 sportowców, którzy rywalizowali przez dwa dni o miano najlepszych na Starym Kontynencie. W drodze do złotego medalu Wojciech Żmija pokonał wielu utytułowanych zawodników.

26-27 listopada br. w Lublinie odbyły się XV Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy w Karate Kyokushin. Najlepsi zawodnicy rywalizowali przez dwa dni o miano najlepszych na Starym Kontynencie. Wśród reprezentantów Polski znalazł się funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Wojciech Żmija. Do zawodów przystąpiło ponad 600 zawodników z całej Europy.

Podinsp. Wojciech Żmija wygrał kategorię Kumite Men plus 40 lat. W drodze do medalu pokonał przed czasem m.in. zawodnika z Węgier. W półfinale z naszym policjantem nie miał też szans mistrz Europy Open z ubiegłorocznej edycji turnieju, który wcześniej wyeliminował obecnego mistrza Rosji. W finale wrocławianin pokonał natomiast tegorocznego mistrza z Wagowych Mistrzostw Europy.

To kolejny złoty medal naszego funkcjonariusza. Do tytułów – Mistrz Makroregionu, Mistrz Polski Open, Mistrz Czech Open, Mistrz Niemiec Open, Mistrz Europy na zawodach wagowych – dodał złoto na Mistrzostwach Europy Open i Pucharze Europy