Wyspa Słodowa

Miejsce relaksu wrocławian, turystów, rodzin i studentów.


Wyspa Słodowa należy do staromiejskiego archipelagu wysp na Odrze położonych na północ od wrocławskiego Rynku. Obok niej do zbiorów tzw. Wysp Odrzańskich należą wyspy: Bielarska, Młyńska, Piasek, Daliowa i Tamka. Leżą one w najstarszej części miasta.

Dawniej była gęsto zabudowana, jednak w trakcie II wojny większość budynków została zniszczona, zachowała się tylko jedna sześciopiętrowa kamienica.

Piknikowy sezon rozpoczyna się zwykle 21 marca, kiedy na Wyspę Słodową z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przychodzą tłumy gimnazjalistów i licealistów, którzy świętują tam Dzień Wagarowicza. Przez niemal cały rok na Wyspie rezydują studenci. Na Wyspie organizowane były także 3-Majówka, gitarowy Thank’s Jimmi Festival, Noc Świętojańska, oraz studenckie Juwenalia. Od początku 2015 roku na Wyspie nie można już organizować imprez, w których liczba uczestników przekracza 1000 osób. Nadal jednak odbywają się tam koncerty, widowiska plenerowe, spektakle, pokazy filmów, rodzinne pikniki i zawody smoczych łodzi, wyścigi kajakarzy i inne atrakcje.

Od 2013 r. miasto Wrocław prowadzi stałe działania na Wyspie Słodowej w ramach projektu "Wyspa na Weekend". Jest to program animacji odbywających się na Wyspie Słodowej i Piaskowej. Organizatorem wydarzeń w ramach projektu "Wyspa na Weekend”  jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. W lipcowe i sierpniowe weekendy na gości czeka sporo atrakcji: w piątki i soboty kino plenerowe, w soboty koncerty, gry planszowe, zajęcia sprortowe, w niedziele nauka tańca czy biblioteka plenerowa.
 
Przy Wyspie Słodowej od wiosny do jesieni cumują barki, na których urządzone są piwiarnie.  
 

Od 2012 roku wyspa jest minitorowana, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa wypoczywających.
  


Wyświetl większą mapę

Więcej na ten temat: 

Oficjalna miejska strona Wyspy Słodowej: wyspa.wroclaw.pl. Można tu znaleźć harmonogram wydarzeń na Wyspie i wiele innych informacji.

Kamery na Wyspie Słodowej

Bezpieczniej na Wyspie Słodowej

Zgłoś uwagę