11°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 15:13

3. Wrocławski policjant mistrzem Polski w karate

Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w karate kyokushin. Dzięki swoim dobrym występom funkcjonariusz został powołany do reprezentacji Polski.

W mistrzostwach, które odbyły się w Koszalinie, rywalizowało blisko 170 zawodników reprezentujących wszystkie federacje. Była to największa krajowa impreza karate kyokushin, a zawody rozegrane zostały w formule Open, a więc bez podziału na kategorie wagowe i z jednym zwycięzcą.

Podinsp. Wojciech Żmija zdobył złoty medal w kategorii ,,Open Senior +35 lat’’. Po ciężkich pojedynkach i dwurundowym finale jednogłośną decyzją sędziów drugi raz z rzędu został mistrzem Polski.

Polski Związek Karate, jako członek Światowej Organizacji Karate oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w uznaniu licznych tegorocznych sukcesów sportowych powołał podinsp. Wojciecha Żmiję do kadry narodowej oraz zaprosił na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 4-8 listopada w Zakopanem.

Wrocławski policjant będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach Europy Open Karate Kyokushin i w Pucharze Europy, które odbędą się 29 i 30 listopada w Sosnowcu.