wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:41

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocław na ostatni weekend marca: 27-29 marca [WYDARZENIA]

Sprawdź, co dzieje się we Wrocławiu w ostatni weekend marca: 27-29 marca 2015: jarmarki i kiermasze wielkanocne, kino i zajęcia dla dzieci, imprezy biegowe.

Reklama

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

 

 

Piątek, 27 marca 2015 r.

 

Wrocław na dawnej pocztówce – wystawa

Wrocław na dawnej pocztówce – wystawa

Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1, do 3 kwietnia

Już tylko do 3 kwietnia można zobaczyć wystawę kartek pocztowych, zorganizowaną ze zbiorów Adama Więcka, wybitnego kolekcjonera, założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu. To jeden z najciekawszych zbiorów historycznych kart pocztowych dokumentujących życie i architekturę dawnego Wrocławia. 

godz. otwarcia muzeum: pon.-pt 10.00-15.00, śr. 10.00-17.00, sob. 10.00-15.00, niedz. 11.00-16.00, wt. - nieczynne

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 7-15 zł

Targi Budownictwa i Wyposażanie Wnętrz TARBUD 2015 to z jednej strony kontynuacja tradycji największych na Dolnym Śląsku spotkań branży budowlanej, z drugiej zaś przestrzeń prezentacji nowatorskich rozwiązań w obszarze wyposażenia wnętrz, projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologicznego i ekonomicznego podejścia do architektury.

TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.

Poczuj smak Wielkanocy w Auchan

Poczuj smak Wielkanocy w Auchan

Park Handlowy Auchan, Bielany Wrocławskie, godz. 10.00

Jaja przygotowane na różne sposoby, oryginalne przepisy na śledzie, a także kruche i słodkie ciasta świąteczne – te i wiele innych wielkanocnych dań przygotuje dla gości Parku Handlowego Auchan Bielany znana blogerka kulinarna Olga Płaza. W najbliższy weekend podczas pokazów gotowania fani dobrych smaków będą mieli okazję skosztować wyjątkowych dań świątecznych. Będzie można także poznać produkty, które prezentowane będą na jarmarku w pasażu galerii. 

 

Ekojarmark - wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu - warsztaty

EkoJarmark  wiosna 2015: Wielkanoc z recyklingu – warsztaty

stoiska czynne od godz. 10.00 do późnego popołudnia, ul. Szewska

W ofercie m.in.chleb na zakwasie, nabiał z koziego mleka, ekologiczne sery, wędliny, roślinne kosmetyki bez konserwantów, odzież z lnu i wełny, drewniane przyrządy domowe i zabawki, torby z filcu oraz piękna biżuteria i szklane ozdoby.

 

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

Fantas(y)tyczny weekend w Sobótce

piątek od godz. 16.00, sobota od godz. 11.00, Muzeum Ślężańskie w Sobótce, ul. św. Jakuba 18, wstęp wolny

Weekend z fantasy i science fiction – pierwsza taka inicjatywa w regionie. Projekt ma na celu promocję wymienionych gatunków, integrację i poznanie środowiska lokalnych fanów oraz upowszechnianie ciekawego hobby.

Na wystawie swoje eksponaty zaprezentują prywatni kolekcjonerzy: nie zabraknie zbiorów mangi, kultowych komiksów, figurek i gier. Podziwiać będzie można również fotografie Jacka Niedzielskiego pt. „Kosmos domowy”.

W piątek o godz. 18.15 spotkanie naukowo-literackie pn.: „Oczarowanie Entów – muzyka drzew”, które poprowadzi prof. Beata Zagórska-Marek z Zakładu Biologii Rozwoju Roślin UW. Po spotkaniu filmowe projekcje.

W sobotę przez całe popołudnie (14.00-19.00) zaplanowano prezentacje tematyczne, m.in. „Wampiry w dzisiejszym kinie i telewizji”, „Przedwojenna polska fantastyka”, „O baśniowych renarracjach w kontekście fantasy”,  „Utopie i antyutopie w filmach fantastycznych” i inne.

Weekend zakończy pokaz naukowy „ICEMAN – świat ciekłego azotu”, który poprowadzą Heinzg Dechnig i Wojciech Galacki.

 

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

Ręki Dzieła Fest – 3. edycja WIOSNA 2015

godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny

W programie stoiska wystawiennicze z unikatowym rękodziełem. Będzie też stoisko świąteczne złożone z dzieł osób, które wystawiały się już wcześniej.

 

 

Jarmarki wielkanocne w galeriach handlowych

Jarmarki wielkanocne w galeriach handlowych

Arkady Wrocławskie: do 4 kwietnia. W ofercie dekoracje na świąteczny stół oraz swojskie wyroby: mazurki, babki, rozmaite ciasta i marcepanowe ozdoby.

Sky Tower: od 30 marca do 4 kwietnia. Przede wszystkim piękne zapachy tradycyjnie wyrabianych wędlin, suszonych kiełbas, świeżutkich chlebów na zakwasie, aromatycznych herbat i przypraw, a także suszonych owoców z całego świata.

Pasaż Grunwaldzki: 28 marca, godz. 10.45-16.30. Na 26 stołach zaprezentowane zostaną potrawy wielkanocne przyrządzane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Spróbować będzie można m.in. świątecznej paschy, mazurków, żuru, mięs, ręcznie wypiekanych chlebów oraz wielu innych wielkanocnych dań kultywowanych od lat przez mieszkańców Dolnego Śląska.

Festiwal Biznesu BOSS

Festiwal Biznesu BOSS

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, budynek 4W, godz. 12.00, zapisy na Facebooku

W wydarzeniu bierze udział ponad 20 000 młodych ludzi oraz ponad 250 prelegentów, którzy spotykają się w 16 miastach Polski na ponad 35 uczelniach wyższych, na przełomie marca i kwietnia. Jest to jedyne wydarzenie o tak szerokiej skali realizowane w naszym kraju. Oto zaproszeni goście:
Człowiek Wielu Talentów – Jacek Rozenek – aktor, trener Nowej Generacji
Chodząca Kreatywność – Michał Sadowski – Brand24
Innowator – Łukasz Zych – Ceneo, Domodi, Homebook
Słuchany Przez Biznes – Andrzej Blikle – A.Blikle, Centrum im. A. Smitha
Żywa Legenda – Roman Kluska – Optimus SA, Onet.pl

Zapisy: http://festiwalboss.pl/wroclaw/zapisy

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Teatr Muzyczny Capitol, godz. 16.00 i 20.30, bilety 70, 85 i 100 zł

W ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej o 16.00 i 20.30 w Capitolu Koncert Finałowy: Wielkie Przemówienia. Reżyseria Radosław Rychcik. Artyści wystąpią na Dużej Scenie. Są jeszcze pojedyncze bilety na koncert. 

O godz. 18.00, też w Capitolu, ale tym razem na Scenie Ciśnień kolejny koncert „Głuptaska” w reżyserii Jerzego Bielunasa. Bilety: 50 zł. Klub festiwalowy w Capitolu – wstęp na zaproszenia.

 

Spotkania u astronomów - Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

Spotkania u astronomów  Czy czarne dziury istnieją naprawdę?

godz. 17.00, Wydział Fizyki i Astronomii Instytut Astronomiczny, ul. Kopernika 11, wstęp wolny

Instytut Astronomiczny UWr zaprasza na otwarty wykład popularnonaukowy z cyklu „Spotkania u astronomów”, który odbędzie się w piątek 27 marca o godz. 17.00. Czy czarne dziury istnieją naprawdę? – dr Robert Falewicz. Po wykładzie, jeśli dopisuje pogoda, można obserwować niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda.

 

Przegląd Filmów Francuskojęzycznych w CEKDiM - Pokaz dokumentalnego filmu szwajcarskiego „Zimowi Nomadowie”

Przegląd Filmów Francuskojęzycznych w CEKDiM – pokaz dokumentalnego filmu szwajcarskiego „Zimowi Nomadowie”

godz. 18.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20, wstęp wolny

reż. Manuel von Stürler, Szwajcaria 2012, 90 min., wersja francuska, polskie napisy

Carole i Pascal wraz z trzema osłami, czterema psami i blisko tysiącem owiec wyruszają na zimową wędrówkę. Przez trzy miesiące, w nocy okryci jedynie plandeką i owczymi skórami, walczyć będą z mrozem i śniegiem. Mijając wille, tory kolejowe i obszary przemysłowe, pokonują zmieniający się krajobraz, spotykają znajomych i nowych mieszkańców stopniowo urbanizujących się okolic, w których coraz trudniej znaleźć miejsce do wypasu. Film przygodowy, należący do kina drogi, wracający do korzeni i stawiający pytania dotyczące współczesnego społeczeństwa.

 

 Koncert LIPALI w Starym Klasztorze

Koncert LIPALI w Starym Klasztorze

godz. 20.00 Sala Gotycka, ul.Purkyniego 1, bilety: 35 zł - 50 zł

LIPALI zespołu Tomka Lipnickiego znanego z grupy ILLUSION. Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych.

 

Wernisaż wystawy Krzysztofa Wałaszka

Wernisaż wystawy Krzysztofa Wałaszka

godz. 18.00, galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Życie artysty z drugiej połowy XX wieku. Krzysztof Wałaszek – wystawa indywidualna

Monograficzna wystawa wrocławskiego artysty Krzysztofa Wałaszka zbiera i podsumowuje prace pochodzące z różnych okresów twórczości. To humorystyczna, ale też pełna moralnych zawiłości opowieść o burzliwym okresie końca XX wieku wraz z pozbawiającym złudzeń spojrzeniem na XXI wiek.

 

Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia....

Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia...

godz. 18.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu zaprasza na cykl filmowy prezentujący ludzi, którzy osiedlali się na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej. W ramach cyklu „Dolny Śląsk. Lud, jego zwyczaje, sposób życia, pieśni, muzyka i tańce…” „Tatarzy” i „Kresowiacy – Wileńszczyzna”

 

W krainie muzycznych baśni – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

W krainie muzycznych baśni – koncert Orkiestry Symfonicznej NFM

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Piątkowy koncert przeniesie nas z szarej rzeczywistości w romantyczny świat baśniowych stworzeń, sennych wizji i historii miłosnej sprzed wieków. Zapomnimy o wszystkich trudach tygodnia oczarowani głosem fantastycznej mezzospranistki Marii Forsström.

Najpierw artystka zaśpiewa dzieła „króla pieśni”, Franza Schuberta. Następnie wykona fragment kantaty Gurrelieder Schönberga.

XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej: Bardzo Wielka Woda - Gala Finałowa

XIV Ogólnopolski Młodzieżowy Przegląd Twórczości Agnieszki Osieckiej: Bardzo Wielka Woda – Gala Finałowa

godz. 19.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety: 7/10 zł

Od 2002 roku młodzież z całej Polski startuje w konkursie na interpretację piosenek patronki LO XVII we Wrocławiu. Jury nagradza ośmiu najlepszych wykonawców, spośród nich wyłania się laureata Grand Prix, który w nagrodę otrzymuje gitarę klasyczną, ufundowaną przez prezydenta Wrocławia. Zmagania młodych artystów zwieńczy, jak co roku, Gala Finałowa, którą wypełni koncert laureatów tegorocznej XIV Bardzo Wielkiej Wody oraz spektakl muzyczny zatytułowany „Republika marzeń” z piosenkami zespołu Republika i Grzegorza Ciechowskiego, przygotowany przez kierownika artystycznego Przeglądu Krzysztofa Żesławskiego, w którym udział biorą uczniowie klas teatralnych z XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Akademicka Droga Krzyżowa

Akademicka Droga Krzyżowa

Kościół im. Jezus przy pl. Uniwersyteckim, godz. 19.00

W piątek ulicami Wrocławia przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się o 19.00 przy kościele imienia Jezus na pl. Uniwersyteckim. Stamtąd procesja ruszy do kościoła św. Elżbiety. Wspólne uliczne nabożeństwo to już wrocławska tradycja. Od kilku lat studenci wszystkich wrocławskich uczelni spotykają się, by wspólnie się pomodlić i zgłębić tajemnice wiary. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: Cena radości. Spotkanie zakończy się mszą w kościele św. Elżbiety, około godziny 21.00.

 

NEVERLAND - SEANS MUZYCZNY

NEVERLAND

godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny

Pokaz w ramach akcji „RE:akcja w depresji"/ spektakl muzyczny (monodram) w wykonaniu Pati Sokół

Show nosi tytuł „Neverland” i jest historią życia bohaterki o imieniu Becky (Pati Sokół), córki Sylvii Plath (Magdalena Różczka) i Witolda Gombrowicza (Łukasz Nowicki). Becky zabiera nas w fascynującą i wzruszającą podróż po różnych etapach swojego życia, wciąż balansując na granicy odmiennych nastrojów i emocji. W tej multimedialnej opowieści o dojrzewaniu granice pomiędzy stanami depresyjnymi bohaterki, a chwilami  spełnienia i euforii zdają się zacierać, przenosząc nas do wykreowanej przez Pati krainy Nibylandii.

 

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Ruska Śmierć w Teatrze ToTu

Teatr To Tu, ul. Hubska 6, godz. 19.00, bilety 15 zł

„Ruska śmierć” Iriny Waśkowskiej to nowa sztuka w repertuarze Teatru ToTu. To słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. Czy im się to opłaciło? Sztuka o tym co warto poświęcić dla marzeń i o tym, że te marzenia zawsze warto mieć i je spełniać, nie patrząc na konsekwencje. Czy da się przeżyć życie tak, by niczego nie żałować?

 

Wernisaż wystawy fotografii „WIELOPOLE, WIELOPOLE”

Wernisaż wystawy fotografii „WIELOPOLE, WIELOPOLE”

godz. 19.00, Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 60 zdjęć Małgorzaty Macharskiej-Warzechy z przedstawienia z przedstawienia Tadeusza Kantora „Wielopole, Wielopole”. Fotografie pochodzą z próby i spektaklu, który odbył się w hali SOKOŁA w Krakowie w 1984 roku.
Podczas wernisażu odbędzie się również projekcja słuchowiska inspirowanego twórczością Tadeusza Kantora pt. „Lord Kantor” w reż. Mateusza Pakuły.

Sobota, 28 marca 2015 r.

 

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

Lodowiska Spiska i Wejherowska czynne do końca kwietnia

  • Lodowisko Wejherowska, sobota i niedziela 8.00-21.00
  • Lodowisko Spiska, sobota i niedziela od godz. 8.00 do 22.00

Cena na obydwu lodowiskach: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h  11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł, wypożyczenie łyżew 6 zł, kask 2 zł

Dni otwarte w DermaMed Estetica

Dni otwarte w DermaMed Estetica

DermaMed Estetica Instytut Medycyny Estetycznej, ul. Traugutta 144/1u, 28 marca, godz. 10.00, wstęp wolny

W programie m.in spotkanie z marką OBAGI, zabiegi dla wszystkich chętnych, losowanie ciekawych nagród oraz zniżek na wybrane zabiegi z naszej oferty. Zapisy pod nr. tel 602 115 798 lub e-mailowo: [email protected] na konkretne godziny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Więcej informacji na stronie internetowej http://dermamed-estetica.pl/   Parkrun Wrocław Most Trzebnicki, godz. 9.00 W sobotę, 28 marca, we Wrocławiu odbędzie się Parkrun, czyli cykliczny bieg na dystansie 5 km. Trasa prowadzi wałami pomiędzy mostem Trzebnickim i mostem Warszawskim. Start wyznaczono od strony mostu Trzebnickiego na wysokości działek. Bieg rozpocznie się o godz. 9.00. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w Parkrun jest jednorazowa, a po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji Parkrun w Polsce lub na świecie - FORMULARZ REJESTRACYJNY. Otwarty trening kalarippajattu dla dzieci i dorosłych godz. 10.00, Teatr Laboratorium, Rynek 27, wstęp wolny godz. 10.00-10.45 zajęcia dla dzieci (dzieci w wieku 5-8 lat) godz. 11.00-12.30 zajęcia dla dorosłych Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych, czym jest kalarippajattu, które chciałyby tylko spróbować bądź rozpocząć regularną praktykę. Kalarippajattu to sztuka walki pochodząca z południowoindyjskiego stanu Kerala, istniejąca od co najmniej XII wieku. Konkurs najlepszych mówców! godz. 11.00-18.00, CRK Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, bezpłatne W sobotę najlepsi mówcy z okolic Wrocławia, Opola, Poznania i Szczecina zmierzą się w Konkursie Przemówień i Ewaluacji Toastmasters. 20 mówców będzie rywalizować o laur zwycięstwa wygłaszając mowy po polsku, angielsku bądź niemiecku. Widzowie będą mieć niezwykłą okazję zobaczenie na scenie prawdziwych mistrzów przemawiania, jak również poznać ich tajniki w trakcie integracji której służyć będą m.in. przerwy kawowe. Konkurs jest organizowany przez klub Wroclove Toastmasters PL. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: http://mistrzowieprzemawiania.pl/   Rodzinne warsztaty plastyczne WIELKANOCNA PISANKA w CEKDiM 28 marca, godz. 10.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, ul. Kołłątaja 20 W sobotę 28 marca 2015 w godzinach 10.00-13.15 kolejny cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży o tematyce świątecznej - Wielkanocna Pisanka. W sobotę zajęcia poprowadzi artystka ceramiki i instruktorka Marta Alenowicz.   Filmowe poranki: Pomysłowy Dobromir sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety: 12 zł Z okazji Ręki Dzieła Festu, który odbywa się w ten weekend w hallu kina Nowe Horyzonty - w programie dla dzieci bajki o najsłynniejszym konstruktorze Dobromirze. Warsztaty po projekcjach filmowych poprowadzi animatorka Dobrosława Bela. Before Jazz nad Odrą godz. 8.00-18.00, Salon Mercedes Benz Grupa Wróbel, ul. Klecińska 155 W sobotę Grupa Wróbel razem z Biurem Festiwalowym Impart 2016 zapraszają do salonu przy ul. Klecińskiej 155 we Wrocławiu, gdzie wystąpi znany muzyk jazzowy Bartosz Pernal, zdobywca wielu międzynarodowych nagród, współpracujący m.in. z Filharmonia Wrocławską i Wrocławskim Teatrem Komedia. Jazzowych brzmień będzie można słuchać w godzinach 8.00-18.00. Podczas koncertów będą mogli zobaczyć również najnowszy model CLA Shooting Brake. Na koncert może przyjść każdy, komu jazz jest bliski, nie tylko klienci Mercedesa. Organizator przygotował również wystawę plakatów, prezentujących poprzednie edycje festiwalu.   Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD piątek-niedziela, godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, bilety 7-15 zł TARBUD to trzy dni prezentacji producentów, dostawców materiałów i usług budowlanych, wykonawców inwestycji oraz producentów wyposażenia wnętrz. To także okazja do spotkań z przedstawicielami instytucji finansujących budownictwo, udziału w wykładach i warsztatach.   Pantomima nie boli. Dotknij Teatru godz. 10.30-13.00, 15.00-18.00, Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy Dla młodzieży 16-23 lata . Zapisy tel. 71 337 21 03, [email protected] Zajęcia prowadzą: Agnieszka Kulińska i Krzysztof Roszko Celem projektu Dotknij Teatru jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr />>od kuchni<>Moje miasto, a w nim…?<>Aktywalnia<>Aktywalnia<>Aktywne Soboty<>Zrób sobie palmę<>Wielkanocne ozdoby z recyklingu<>Kosmos domowy<>Wampiry w dzisiejszym kinie i telewizji<>Przedwojenna polska fantastyka<>O baśniowych renarracjach w kontekście fantasy<>Utopie i antyutopie w filmach fantastycznych<>ICEMAN - świat ciekłego azotu<>Wygraj rowerowe akcesoria<>Sztuka, Zdrowie, Tolerancja<>Gruby i chudszy 10/2<>Śpiąca…<>Wycinki, przecinki, zaimki…<>Salidarnasc<>Bajek<>Edmund Wierciński - życiorys niepokorny<>Myszy i ludzie<>nie wybaczają<>Alfabet muzyczny - litery C i D<>Ruska Śmierć<>Paso Fino<>Björk Biophilia Live<>przyprawa<>I Ty możesz zostać maratończykiem<>I Ty możesz zostać maratończykiem<>w prowadzeniu<>w prowadzeniu<>Wielkanocne koszyczki<>zakupową gorączkę świąteczną<>D3<

 

„Carte Blanche” Jacka Lusińskiego z audiodeskrypcją

„Carte Blanche” z audiodeskrypcją

Kino Nowe Horyzonty, 29 marca, godz. 16.00, bilety: 12 zł

Kolejny z cyklu pokazów z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, realizowany przez Kino Nowe Horyzonty we współpracy z Fundacją Katarynka. Carte Blanche w reż. Jacka Lusińskiego, obsada: Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik Kacper.
Uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Z powodu wady genetycznej mężczyźnie grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem problemy zdrowotne...

 

Wiosenny Poligon Kabaretowy w Firleju

Wiosenny Poligon Kabaretowy w Firleju

godz. 17.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25/30 zł

Wiosna, zabawa, miłość, muzyka, kabaret – to  hasła przewodnie kolejnego Poligonu. Wszystko to w wykonaniu dobrze znanych kabaretów: Chyba, Dabz, Tiruriru i Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. Ale to nie wszystko! Wystąpi także gość specjalny – poznański kabaret Czeusaf! I ponieważ na Poligon to zawsze same nowości – Czesuaf  pokaże premierowo po raz pierwszy we Wrocławiu pokaże swój nowy program! Będzie zatem jeszcze bardziej interesująco i różnorodnie.

Imprezę jak zwykle zakończy skecz wspólny, czyli Skecz Jednej Nocy z udziałem wszystkich artystów, którzy wystąpią tego wieczoru na scenie w Firleju.

 

HoTS – promocja albumu \

HoTS – promocja albumu Harmony of the Spheres

Vertigo Jazz Club & Restaurant, Oławska 13, 29 marca, godz. 19.00, bilety: 15 zł

Harmony of the Spheres. Harmonia Sfer. Porządek ciał kosmicznych, wytwarzających muzykę, gdy z różną prędkością poruszają się po swych orbitach Kwartet HoTS istnieje od 2011 roku. Jego nazwa to akronim zwrotu przypisywanego Pitagorasowi. Harmonię Sfer tworzą czterej młodzi ludzie: perkusista Jakub Kinser, trębacz Radek Nowak, gitarzysta Mikołaj Poncyljusz, który jest także liderem zespołu i kompozytorem wszystkich utworów na płycie „Harmony of the Spheres” i kontrabasista Adam Prokopowicz. Brzmienie zespołu nawiązuje do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Debiutancka płyta HoTS jest owocem przyjaźni artystycznej i wspólnej muzycznej wyobraźni. 

 

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Teatr Muzyczny Capitol, godz. 18.00, bilety 60, 80, 100 zł

W ramach 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej koncert niemieckiej gwiazdy piosenki Ute Lemper: Last tango in Berlin (Niemcy). Duża Scena. Są jeszcze pojedyncze bilety na koncert. O godz. 19.00 na Scenie Ciśnień Nut Ferment 6 – projekt Teatru Capitol – wstęp 30 zł. Wieczorem od godz. 21.00 w klubie festiwalowym w Capitolu zagra DJ Bedi – ostatni wieczór PPA w klubie festiwalowym otwarty, nie trzeba mieć zaproszenia. 

 

Koncert gitarowy w Sanatorium Kultury

Koncert gitarowy w Sanatorium Kultury

Sanatorium Kultury, godz. 18.00. Bilety 20 zł i 15 zł (w dniu koncertu o 5 zł droższe)

Dawid Król i Adam Ciećko to młodzi gitarzyści u progu kariery (a sądząc po sukcesach, obiecującej kariery). Grają nie tylko klasykę (Scarlattiego, czy Bacha), ale też muzykę hiszpańską, tak uwielbianą przez fanów sześciu strun. W niedzielę obydwaj zagrają w Sanatorium Kultury w ramach cyklu Podróże po strunach im. Marka Długosza.

 

SPEKTAKL RÓŻAŃCOWY \

SPEKTAKL RÓŻAŃCOWY "TAJEMNICE BOLESNE"

godz. 19.00-20.00, Św. Antoniego 30, Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła

Specjalne wielkopostne pokazy kolejnego różańcowego spektaklu. W oparciu o fragmenty Pisma Świętego powstał spektakl, poprzez który organizatorzy wraz z uczestnikami chcą głębiej wniknąć w misterium Męki Pańskiej. Działamy poprzez słowo, ruch, światło i muzykę. Następny pokaz 30 marca (poniedziałek) g. 19.15, Al. Kasprowicza 26.

 

Formacja Chatelet

Formacja Chatelet

godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 50 zł, 20% zniżki z Urbancard Premium

Formacja Chatelet – niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy – ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości. Formacja powstała nagle w Krakowie... i niech trwa. Kochają być na scenie – jako Formacja Chatelet, w różnych konfiguracjach personalnych istnieją już od grudnia 1996 roku, obecnie działają w składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski i Barbara Tomkowiak.

 

Cisza Jak Ta w Łykendzie

Cisza Jak Ta w Łykendzie

godz. 18.00, ul. Podwale 37/38, bilety: 25/30 zł

Nowoczesne i przebogate aranżacyjnie podejście do nurtu piosenki poetyckiej, którego kurs od lat wyznaczają takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Czerwony Tulipan czy Wolna Grupa Bukowina. Zespół z szacunkiem podąża tym kursem, swoim aranżacjom, nadając jednak zupełnie nowe, młode, malowane brzmieniem fletu, skrzypiec i klarnetu oblicze. Trzy gitary i delikatna perkusja są dopełnieniem muzycznego całokształtu. W warstwie tekstowej, poza pieśniami autorskimi – Agnieszka Osiecka, Bolesław Leśmian czy Jonasz Kofta.

 

Duet akustyczny Piotr i Wojtek Cugowscy w animie

Duet akustyczny Piotr i Wojtek Cugowscy w animie

godz. 18.00, ul. Pilczycka 47, bilety 50/60 zł, zniżka 20 % dla Urbancard Premium, ilość miejsc ograniczona

Koncert braci Cugowskich, którzy na co dzień tworzą zespół BRACIA. Tym razem wystąpią na scenie WK Anima w innej odsłonie. Koncert zostanie poprzedzony IV Przeglądem Zespołów Muzycznych, w jury którego zasiądą bracia Cugowscy wraz z Maciejem Durczakiem.

Piotr i Wojtek Cugowscy swój pierwszy akustyczny koncert zagrali w 1997 roku w Lublinie, ale oficjalny początek powstanie zespołu Bracia uznaje się rok 2001, kiedy to do chłopaków dołączają kolejni muzycy.

 

Wschód Południe Zachód Północ w ToTu

Wschód Południe Zachód Północ w ToTu

Teatr ToTu, ul. Hubska 6, godz. 19:00, bilety 20 zł

Wschód Południe Zachód Północ to spektakl powstały na podstawie sztuki o tym samym tytule, napisanej przez Szymona Bogacza. Sztuka składa się z czterech odrębnych scen, w których ukazane są relacje damsko-męskie na różnych etapach związku. Tytułowe wschód południe zachód północ to nie kierunki świata, a pory dnia/życia,w których bohaterowie próbują się odnaleźć.

 

 

TYMON & THE TRANSISTORS \

TYMON & THE TRANSISTORS Polskie gówno

godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety: 30-45 zł

Podczas koncertu z repertuarem z musicalu „Polskie gówno” usłyszymy te ładne i mniej ładne piosenki w całości. Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu będzie GRZEGORZ HALAMA.

Zespół Tymon & The Tranistors wystąpi w składzie:

  • Tymon Tymański  głos, gitara
  • Marcin Gałązka  głos, gitara
  • Arkadiusz Kraśniewski - głos, bas
  • Roman Ślefarski  perkusja / Filip Gałązka  perkusja, głos
  • Michał Ciesielski – Sax
  • Szymon Burnos – Keys
  • Dawid Lipka - Tr.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odtworzone gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z dokładnie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00  Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.      Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne; Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę” i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 co niezbędne na wielkanocny stół: zakwas na żur, jajka, biała kiełbasa, chrzan, mazurki, babki wielkanocne, pierniki, wędliny, chleby, masło i wiele innych kulinarnych rozmaitości. Wszystko pyszne, świeże, naturalne i nieprzemysłowe. Zapraszamy: 29 marca, niedziela, godz. 10.00-16.00 Browar Mieszczański 3 kwietnia, piątek, Wielkanocny Bazar Smakoszy, godz. 10.00-18.00 Browar Mieszczański -------------------------------------------------------------------- W niedzielę, 29 marca, zapraszamy na otwarte warsztaty malowania jaj. Czekamy na Was w niedzielę w Browar Mieszczański Wrocław, godz. 10.00-16.00. Maluchy, przybywajcie! Czekać na Was będzie 1000 wydmuszek do pomalowania, udekorowania, przerobienia, ozdobienia. Będzie twórczo i świątecznie. A zatem, pędzle w ruch! Będą pisanki, będą zające, a do nich dołączą...przepiękne palmy wielkanocne oraz wianki z suszu roślinnego. Wszystko powstawać będzie na Waszych oczach.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl