Wiadukt na Chociebuskiej coraz bliżej [WIDEO]

W tym tygodniu został już złożony projekt wiaduktu na ulicy Chociebuskiej  dowiadujemy się w spółce Wrocławskie Inwestycje. To jeszcze nie koniec prac przygotowawczych, ale ten krok znacznie przybliża budowę.

 • został już złożony projekt wiaduktu na ulicy Chociebuskiej

  Został już złożony projekt wiaduktu na ulicy Chociebuskiej

 • Ten krok znacznie przybliża budowę.

  Ten krok znacznie przybliża budowę.

 • Rozpoczęcie prac budowlanych powinno ruszyć do połowy 2015 roku

  Rozpoczęcie prac budowlanych powinno ruszyć do połowy 2015 roku

 • Najwcześniej nowym wiaduktem da się jeździć w 2016 roku.

  Najwcześniej nowym wiaduktem da się jeździć w 2016 roku.

 • Oczekiwany – zwłaszcza przez mieszkańców Kuźnik i Nowego Dworu – wiadukt na ul. Chociebuskiej potrzebuje nowej konstrukcji.

  Oczekiwany – zwłaszcza przez mieszkańców Kuźnik i Nowego Dworu – wiadukt na ul. Chociebuskiej potrzebuje nowej konstrukcji.

 • Leciwa konstrukcja całkowicie odmówiła posłuszeństwa latem ubiegłego roku. Jej stan, opisany dzięki specjalistycznym ekspertyzom, kwalifikuje ją do rozbiórki.

  Leciwa konstrukcja całkowicie odmówiła posłuszeństwa latem ubiegłego roku. Jej stan, opisany dzięki specjalistycznym ekspertyzom, kwalifikuje ją do rozbiórki.


Jak to wygląda w praktyce, wyjaśnia rzecznik WI Marek Szempliński:  Powstała dokumentacja jest kontrolowana i wymaga jeszcze akceptacji zamawiającego. Zatem szczegóły przyjętych rozwiązań będzie można przedstawić dopiero po tym. Szacujemy, że zajmie to kilka, kilkanaście dni.

Trzeba jednak podkreślić, że nawet po tych kilkunastu dniach nie będzie można jeszcze przystąpić do realizacji. – Projekt jest podstawą do uzyskania wszystkich uzgodnień i decyzji administracyjnych. Najważniejsze z nich to decyzja środowiskowa i pozwolenie na budowę. Normalnie to ostatnie przesądza sprawę, ale w tym przypadku z pozwoleniem trzeba jeszcze uzgodnić szczegółowy plan współpracy z kolejarzami, żeby nie paraliżując ruchu pociągów, móc bezpiecznie pracować – mówi Marek Szempliński.

Budowa w 2015 r.

Rozpoczęcie prac budowlanych powinno ruszyć do połowy przyszłego roku. Realny termin uzyskania pozwolenia to wiosna 2015 r. W tym czasie trzeba też przeprowadzić postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę. Najwcześniej nowym wiaduktem da się jeździć w 2016 roku.

Przypomnijmy, że oczekiwany  zwłaszcza przez mieszkańców Kuźnik i Nowego Dworu  wiadukt na ul. Chociebuskiej potrzebuje nowej konstrukcji. To oznacza, że w praktyce trzeba wybudować go od nowa. Leciwa konstrukcja całkowicie odmówiła posłuszeństwa latem ubiegłego roku. Jej stan, opisany dzięki specjalistycznym ekspertyzom, kwalifikuje ją do rozbiórki.

Zgłoś uwagę