Weekend Pełen Kultury we Wrocławiu - polecamy wydarzenia

Weekend 19-21 czerwca z wieloma ciekawymi wydarzeniami ma być przedsmakiem tego, co czeka wrocławian w 2016 roku, kiedy miasto będzie Europejską Stolicą Kultury. Czeka nas widowisko i koncert Andrei Bocellego na Stadionie Wrocław, performance na 26 mostach Wrocławia i Nocny Półmaraton.

  • andrea bocelli, esk 2016

    Andrea Bocelli wystąpi 19 czerwca na Stadionie Wrocław

  • chris baldwin

    Chris Baldwin, kurator ESK ds. performance, m.in. programu "Mosty" na Mostku Pokutnic/fot. G. Maryniec

  • most zwierzyniecki

    Most Zwierzyniecki, tutaj rozegra się jedno z zaplanowanych 26 działań w ramach projektu "Mosty"


Bilety na tenora - bezcenne

Zainteresowanie koncertem Andrei Bocellego jest tak duże, że organizatorzy przestrzegają, by bilety kupować wyłącznie w oficjalnych punktach (to dwa portale biletin i eventim oraz sieci Empik, Media Markt i Saturn w całej Polsce), bo pojawili się też nieuczciwi sprzedawcy. Chcą sztucznie wywindować cenę. Wiadomo, że jest o kogo walczyć, bo Andrea Bocelli, włoski tenor (przeczytacie o nim tutaj) gromadzi publiczność w salach koncertowych i na stadionach całego świata. Wprawdzie surowi krytycy wytykają mu niedociągnięcia, ale fani bronią Toskańczyka i jego aksamitnego głosu. Nie jest jeszcze znany program występu artysty na Stadionie Wrocław 19 czerwca. Można się jednak spodziewać, że nie zabraknie arii operowych i piosenek, z których wykonania słynie tenor. Bilety na jego koncert są w cenie 40, 50 i 60 zł.

Występ Andrei Bocellego będzie częścią multimedialnego widowiska, podczas którego wrocławianie poznają pierwszą część programu ESK 2016. Druga zostanie ujawniona pod koniec tego roku.

26 Mostów w jeden dzień

Na stronie ESK 2016 działa już specjalna zakładka poświęcona projektowi „Mosty”, a ściślej wszystkim wydarzeniom, jakie zobaczymy w sobotę 20 czerwca. Jest ich naprawdę sporo, bo do inicjatywy „zaproszono” 26 wrocławskich mostów i kładek wrocławskich. Dlaczego akurat mosty? Zafascynował się nimi Chris Baldwin, kurator ESK ds. performance i uznał nie tylko za symbol miasta (posłuchajcie, co mówi o "Mostach" pomysłodawca), jak i szansę dla wrocławian, by lepiej je poznali. – Zapraszamy młodych wrocławian w wieku od 7 do 35 lat, aby jednego weekendu w czerwcu przejęli Wrocław i stworzyli na tutejszych mostach kulturalne przedsięwzięcia – wyjaśniał. Dotychczas poznaliśmy kilka pomysłów. Jednym z nich była inicjatywa gimnazjalisty Ignacego Pochodyły, który wymyślił mówioną historię Wrocławia, której uczestnicy posłuchają na schodkach w drodze na Mostek Pokutnic (przeczytacie o nim tutaj). Kładka św. Antoniego została zaanektowana przez uczestników programu "Grający Most. Melodie wspomnień i marzeń" (przeczytacie o nim tutaj).

Najważniejsza informacja dla kierowców. – Będziemy pracować na 26 mostach, ale na żadnym z nich nie zostanie zamknięty ruch uliczny – uspokaja Chris Baldwin, kurator ESK 2016 ds. performance.

Nocą przebiec pół dystansu

Wieczorem 20 czerwca o 21.00 rusza także 3.PKO Nocny Półmaraton Wrocław, którego uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia trasę o długości 21,97 km. Zwycięzców można się spodziewać na mecie już godzinę i kilkanaście minut później, ale przyspieszać w tym roku niekoniecznie trzeba. Zwłaszcza że dla biegaczy szykuje się prawdziwie fantastyczny program artystyczny w związku z projektem "Mosty". Ponieważ uczestnicy od Stadionu Olimpijskiego przemierzać będą kilka wrocławskich mostów (m.in. Szczytnicki, Sikorskiego, Piaskowy) na każdym czekać będą atrakcje. Jakie, przeczytacie tutaj.

 

Zgłoś uwagę