W hołdzie dla Króla Popu: koncert w Sali Gotyckiej

Fani Michaela Jacksona w najbliższy czwartek (25 czerwca) powinni stawić się w Sali Gotyckiej przy ulicy Purkyniego. To właśnie tam o godz. 20 odbędzie się specjalny koncert poświęcony Królowi Popu, impreza, której nikt, kto ma żywy sentyment do twórczości autora „Thrillera”, nie powinien przegapić. 


Ekscentryczny geniusz

Samego Michaela Jacksona oczywiście specjalnie przedstawiać nie trzeba, z dziennikarskiego obowiązku należałoby jednak przypomnieć, że od jego śmierci (we wciąż nie do końca jasnych okolicznościach) właśnie w czwartek minie sześć lat, że Michael zmarł mając lat 51, że w dzieciństwie występował w zespole The Jackson Five, że potem nagrał kilka płyt solowych, z których przynajmniej cztery („Off The Wall”, „Thriller”, „Bad” i „Dangerous”) stanowią kamienie milowe w historii światowej muzyki pop, że wylansował mnóstwo fantastycznych przebojów, że miał kłopoty z prawem (oskarżano go o molestowanie nieletnich), że był, oględnie mówiąc, dość ekscentryczny i nie do końca chyba stabilny psychicznie, ale że – mimo wszystko – nie sposób nie uznać go za geniusza. To tak w skrócie. Ale przecież i tak wszyscy to wiemy.

Celebrate i goście

Za repertuar Michaela Jacksona wziął się wrocławski zespół Celebrate. Normalnie występują w składzie: Marta Kołodziejczyk – wokal, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, Michał Pawliszewski – gitara, Krzysztof Łabaz – gitara basowa oraz Paweł Ostrowski – perkusja. Tym razem jednak razem z nimi wystąpi kilkoro znakomitych gości. Będzie to Bartek Pająk grający na instrumentach perkusyjnych oraz żeńskie trio smyczkowe (skład: Olga Kwiatek – skrzypce, Ewa Hofman – altówka, Bożena Rodzeń-Jarosz – wiolonczela). Będą to także – a może przede wszystkim, instrumentaliści się chyba nie obrażą – znakomici wokaliści. A wśród nich  znana i już chyba zdecydowanie „nieidolowo” kojarząca się Alicja Janosz, pamiętana ze współpracy z Miloopą Natalia Lubrano, a także takie talenty jak Paulina Lenda, Anna Kłys, Agnieszka Damrych, Andrzej Strzemżalski i Tomasz Leszczyński. Po takiej doborowej paczce wykonawców należy się spodziewać piosenek Michaela Jacksona w absolutnie profesjonalnym, porywającym wykonaniu. Parę dni temu na swoim profilu na Facebooku zespół napisał: „Jesteśmy bardzo podekscytowani i pewni, że to będzie piękny wieczór!”. My też mamy tę pewność. Ale sprawdzić osobiście z pewnością nie zaszkodzi...

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż w klubie i rezerwacje: bilety@o2.pl, 20 zł – w punktach sprzedaży i przed koncertem, miejsca siedzące: 30 zł.

Zgłoś uwagę