7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 19:55

3. Unihokej - pierwsze zwycięstwo Politechniki

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach unihokejowej ekstraligi seniorów odnieśli zawodnicy AKS Politechniki Wrocławskiej. W meczu 4. kolejki „Akademicy” pokonali Pioniera Tychy 6:5 i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

System rozgrywek w unihokejowej ekstralidze zakłada rozgrywanie dwóch ligowych spotkań dzień po dniu. Z tego powodu wrocławianie w ubiegły weekend dwukrotnie zmierzyli się z Pionierem Tychy w ramach 3. i 4. kolejki rozgrywek.

Brak skuteczności

W pierwszym spotkaniu Politechnika przegrała z piątą ekipą poprzedniego sezonu 0:3. Choć wynik może tego nie wskazywać, to spotkanie okazało się dość wyrównanym widowiskiem. Gospodarze wypracowali sobie sporo sytuacji do zdobycia bramki, ale fatalna skuteczność sprawiła, że to goście cieszyli się z końcowego zwycięstwa.

W przerwach pomiędzy tercjami kibice próbowali zdobyć gadżety 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 m.in strzelając do bramki z chwytakiem. Po zakończeniu spotkania najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn i sędziujące tego dnia Karolina Dutkiewicz i Paulina Kidoń również zostali nagrodzeni gadżetami The World Games 2017.

Pełna kontrola w drugim meczu

Dzień później wrocławianie zrewanżowali się rywalom za porażkę zdobywając tym samym po raz pierwszy w sezonie  komplet punktów. Przez niemal całe spotkanie to zawodnicy Politechniki dyktowali warunki na boisku. "Akademicy" konstruowali o wiele więcej ataków pozycyjnych, długo grali piłką i w całym meczu oddali aż 30 celnych strzałów pokonując bramkarza rywali sześciokrotnie. Po spotkaniu najlepsi zawodnicy obu drużyn zostali nagrodzeni gadżetami The World Games 2017

– Jako urodzonemu pesymiście pozostaje mi tylko żałować, że nie zdobyliśmy w tym dwumeczu sześciu punktów. Niestety pierwsze spotkanie z drużyną w Tychów nam nie wyszło. Dobrze zagraliśmy tylko w pierwszej tercji. W drugiej straciliśmy dwie głupie bramki. Dopiero w trzeciej zaczęliśmy stwarzać sytuacje jednocześnie niemiłosiernie pudłując. Szkoda. Drugi mecz zaczął się dużo lepiej. Trzy razy prowadziliśmy: 1:0, 2:1, i 3:2 po bramce w osłabieniu. Rywale sporo strzelali z dystansu i im "wpadało". Bramki traciliśmy grając w osłabieniu po "głupich" karach – mówił po meczu obrońca Politechniki Marcin Błażowski.

W kolejnych dwóch ligowych kolejkach wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z KS Worwa Szarotka Nowy Targ. Następne mecze we Wrocławiu 29 i 30 listopada z Olimpią Łochów w hali przy ul. Przesmyckiego.

Wyniki spotkań 3. i 4. kolejki ekstraligi unihokeja z udziałem wrocławskiej drużyny:

AKS Politechnika Wrocławska - Pionier Tychy 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).

AKS Politechnika Wrocławska - Pionier Tychy 6:5 (2:2, 1:2, 3:1).