7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 11:05

3. Udany wyjazd siatkarek Impelu

Uśmiechnięte powrócą z pierwszego w tym sezonie wyjazdowego meczu siatkarki Impelu. Wrocławianki pokonały w Dąbrowie Górniczej tamtejszy Tauron 3:1 i przywiozą do domu trzy punkty.

Po pierwszych trzech meczach nowego sezonu można było mieć obawy o grę wrocławianek na trudnym terenie i z mocnym przeciwnikiem. – Poprawiamy na treningach nasze błędy. Z meczu na mecz powinniśmy grać coraz lepiej – obiecywał Tore Aleksandersen. Norweski szkoleniowiec wiedział, co mówi.

Gospodynie tylko do pierwszej przerwy technicznej toczyły wyrównaną walkę z Impelkami. Potem za sprawą mocnych, trudnych do odbioru serwisów Denise Hanke, ataki kończyły Mira Topić, Hana Cutura i Monika Ptak. Wrocławianki wywalczyły sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca seta, chociaż gospodynie próbowały nawiązać walkę.

Dąbrowianki zmobilizowały się w drugim secie. Wyróżniały się zwłaszcza dwie byłe zawodniczki Impelu - Katarzyna Konieczna i Dominika Sobolska. Partia ta była wyrównana, lecz nieco większą odporność w końcówce wykazały zawodniczki Tauronu i one wygrały.

To jednak wszystko, na co stać było dzisiaj gospodynie. Najlepszy swój mecz w barwach Impelu rozgrywała Monika Ptak, która skutecznymi blokami odbierała rywalkom chęć do gry. Poziom z meczu z Atomem Treflem utrzymywała Hana Cutura, a jej rodaczka Topić została uznana najlepszą zawodniczką meczu.

Po niezbyt pewnej grze w pierwszych dwóch partiach, na dobre „rozkręciła się” Joanna Kaczor, której ataki były nie do zatrzymania. Impelki w połowie każdego z dwóch ostatnich setów zdobywały kilka punktów z rzędu, wypracowując sobie przewagę (4-5 punktów), którą w końcówkach jeszcze powiększały.

– Impel zrobił niezły Halloween dąbrowiankom, bo na pogrzeb to jeszcze zbyt wcześnie – skomentował jeden z kibiców drużyny z Dąbrowy.

Co by nie powiedzieć wzrastająca forma wrocławianek cieszy, gdyż czekają je jeszcze dwa ciężkie spotkania wyjazdowe. Najpierw z mistrzyniami Polski – Chemikiem, a następnie na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń w Zurychu z Vollero.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 1:3 (21:25, 25:20, 18:25, 15:25).

Tauron: Cemberci 1, Konieczna 13, Dziękiewicz 9, Mancuso 6, Zakrewskaja 13, D. Sobolska 6, Strasz (libero) – Piekarczyk, Urban, Łukaszewska 1.

Impel: Hanke 5, Ptak 15, Kąkolewska 2, Czutura 13, Topić 14, Kaczor 16, Sawicka (libero) – Gryka, Mroczkowska 1.