Uczelnie: Drzwi otwarte, kursy i konsultacje dla kandydatów

Drzwi otwarte na Politechnice i w szkole oficerskiej, konsultacje na uczelniach artystycznych oraz kursy przygotowujące do egzaminów – na uczelniach ruszyła wiosenna kampania promocyjna dla kandydatów na studia.

  • Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków

    Politechnika Wrocławska, fot. Tomasz Walków


Na Politechnice Wrocławskiej jeszcze w piątek 11 marca będzie można wziąć udział w drzwiach otwartych. Na 15 wydziałach (w tym w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu) na maturzystów czekają wykładowcy i studenci, którzy opowiedzą o najciekawszych aspektach studiowania. To okazja na poznanie zasad kształcenia i wymagań stawianych kandydatom oraz możliwości rozwoju jakie daje największa uczelnia techniczna na Dolnym Śląsku.

Szczegółowy program drzwi otwartych na Politechnice Wrocławskiej TUTAJ

W piątek 11 marca (w godz. 9-13) dla kandydatów drzwi otwarte ma także Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki (ul. Czajkowskiego 102). Uczelnia oferuje nie tylko studia oficerskie – na tych zwykle jest wielu chętnych na jedno miejsce, prowadzi zajęcia także na kierunkach cywilnych.

Kandydaci do szkół artystycznych mogą poddać swoje talenty jeszcze przed egzaminami podczas konsultacji z wykładowcami.
Osoby, które marzą o indeksie Akademii Sztuk Pięknych, mogą w sobotę 12 marca przynieść swoje prace do oceny. Spotkania dla kandydatów na wszystkie kierunki zaplanowano w godz. 10-14 w budynku przy pl. Polskim 3-4. Kolejne konsultacje odbędą się 19 marca, a potem dopiero po Wielkanocy.

Na konsultacje w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (ul. Braniborska 56) dobrze przygotować fragment prozy oraz wiersz. W zajęciach z kandydatami biorą udział wykładowcy uczelni, aktorzy, specjaliści od impostacji, ruchu scenicznego. To szansa na zdobycie opinii, co przed czerwcowymi egzaminami wstępnymi należy jeszcze poprawić w swoim warsztacie. Konsultacje dla kandydatów na studentów Wydziału Aktorskiego i Wydziału Lalkarskiego zaplanowano na sobotę 19 marca.

Uniwersytet Przyrodniczy także oferuje wsparcie dla potencjalnych studentów architektury krajobrazu. W lutym rozpoczął się kurs z rysunku odręcznego (to jeden z egzaminów praktycznych obowiązujących podczas rekrutacji). Zajęcia z wykładowcami Instytutu odbywają się w soboty. W sumie kurs obejmuje 45 godzin ćwiczeń, udział w nim kosztuje 700 zł, ale ci, co dopiero dołączą do uczestników mają szansę na renegocjonowanie wysokości opłaty.

Zgłoś uwagę