Jak pomóc z papierową torbą

Kampania „Odnajdź w sobie Talent Miłosierdzia”.

  • Kampania „Odnajdź w sobie Talent Miłosierdzia” Caritas Wrocław

    Papierowe torby akcji można otrzymać w parafialnych zespołach Caritas oraz w siedzibie Caritas przy ul. Katedralnej; fot. www.wroclaw.pl

  • Kampania „Odnajdź w sobie Talent Miłosierdzia” Caritas Wrocław

    Akcję zainaugurowali Ewa Mańkowska – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Paweł Hreniak – wojewoda dolnośląski, abp Józef Kupny – metropolita wrocławski, Anna Szarycz – wiceprezydent Wrocławia i ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas; fot. www.wroclaw.pl


Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zainaugurował po raz pierwszy kampanię, która zaprasza do odnalezienia w sobie Talentu Miłosierdzia. – Przygotowaliśmy papierowe torby, które pomogą najuboższym, ale i nam samym – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
– W Roku Miłosierdzia staramy się na nowo odkryć znaczenie uczynków miłosierdzia. Wśród nich jest „głodnych nakarmić”. Jak to dzisiaj zrobić? To jest akcja, która nam to umożliwia – powiedział abp Józef Kupny. – Ludzie potrzebujący, ubodzy i nasza postawa wobec nich weryfikują nasze człowieczeństwo i chrześcijaństwo – dodał hierarcha.

Na każdej z kilku tysięcy toreb została umieszczona „instrukcja obsługi” kampanii. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w torbę. Po drugie – wypełnić ją najbardziej potrzebnymi artykułami spożywczymi. I w końcu po trzecie – przekazać torbę w swojej parafii lub w siedzibie Caritas. – Najpierw chcemy wesprzeć potrzebujących w okresie nadchodzących świąt, ale także chcemy rozbudzić społeczną wrażliwość i zachęcić do wspólnego działania na rzecz potrzebujących – podkreślił Paweł Trawka z Caritasu.

Ambasadorami akcji są abp Józef Kupny – metropolita wrocławski, Anna Szarycz – wiceprezydent Wrocławia, Paweł Hreniak – wojewoda dolnośląski, Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego.

– Myślę, że każdy wrocławianin jest człowiekiem, który umie się dzielić – mówi Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia. – W tej akcji na pewno nie zabraknie ludzi dobrego serca, to doskonała okazja do tego, by okazać solidarność międzyludzką, abyśmy nie byli anonimowi, abyśmy tworzyli wspólnotę. Tutaj każda strona – otrzymująca i obdarowująca – jest wygrana.

Papierowe torby akcji można otrzymać w parafialnych zespołach Caritas oraz w siedzibie Caritas przy ul. Katedralnej.

Zgłoś uwagę