Szybciej i wygodniej rozliczymy się z MPWiK

Od marca MPWiK wprowadza dla swoich klientów nowy system rozliczania. Odbiorcy, którzy podpisali umowę ze spółką, będą otrzymywać faktury co miesiąc.

  • Nowy licznik zużycia wody MPWiK Wrocław

    Nowy licznik zużycia wody, fot. MPWiK


Spółka będzie też rozliczała się z klientami za faktyczne zużycie, a nie jak dotychczas na podstawie prognoz. Takie ułatwienie jest możliwe dzięki nowoczesnym licznikom, które MPWiK dostarczyło już praktycznie wszystkim swoim klientom.

– Nowy system wdrożony przez wrocławskie MPWiK to odpowiedź na oczekiwania klientów. Prace przy jego opracowaniu i wdrożeniu trwały kilka lat. W tym czasie pracownicy MPWiK wymienili w sumie ponad 53 tysiące starych wodomierzy na nowoczesne umożliwiające zdalny odczyt. To ponad 92 proc. wszystkich urządzeń. Tam, gdzie wymiana z różnych powodów była niemożliwa, odczyt będzie dokonywany dotychczasową metodą – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik MPWiK. Wszystkie zalegalizowane wodomierze zostały wymienione na koszt MPWiK. Nowy system rozliczania przeszedł już szereg testów, które zakończyły się sukcesem.

MPWiK zaznacza jednak, że nie wszyscy klienci od razu będą rozliczani na nowych zasadach. Odbiorcy, którzy mają jeszcze faktury prognozowe, dołączą do nowego systemu bez prognoz, dopiero po kolejnym odczycie.

Przypomnijmy, że Rada Miejska w styczniu br. przyjęła wniosek o wzrost cen za wodę i ścieki dla gospodarstw domowych i dla pozostałych odbiorców. Od marca cena brutto za metr sześcienny wody wynosi 4,84 zł, a za ścieki – 5,95 zł. Cena ogólna to 10,79 zł brutto i dotyczy zarówno gospodarstw domowych, jak i innych odbiorców. O przyjętym wniosku przez radnych pisaliśmy tutaj - kliknij.

Zgłoś uwagę