Szkolenie i warsztaty „Obywatel na straży drzew”

Czy budżet obywatelski może wspierać rozwój zieleni w miastach? Czy projekty mogą być lepsze, „bardziej dla ludzi”? No i jak wygrać? Na te pytanie, będziemy szukać odpowiedzi podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację EkoRozwoju w dniach 9 i 10 grudnia. Zgłoszenia do 6 grudnia. 


Warsztaty odbędą się w siedzibie EkoCentrum, przy ul. Św. Wincentego 25 A i są bezpłatne. 

Dla kogo szkolenie

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do działaczy lokalnych, aktywistów, przedstawicieli społeczności lokalnych korzystających (chcących korzystać) z mechanizmu jakim jest budżet obywatelski, ale też przedstawicieli samorządów lokalnych, które chciałyby budżety obywatelskie realizować. Jego tematyka skupi się na następujących zagadnieniach:

  • Rola BUDŻETÓW OBYWATELSKICH w rozwoju zieleni w miastach - realia BO jako mechanizmu partycypacji, jak usprawnić budżety obywatelskie? Wypracowanie rekomendacji.
  • PLANOWANIE I PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW obywatelskich: identyfikacja celu, działania, od pomysłu do realizacji, jak skutecznie promować i wygrać, jak zaangażować innych?

Podczas szkolenia organizatorzy zaproszą uczestników zarówno na wykłady i prezentacje merytoryczne, jak i do aktywnego udziału w zajęciach warsztatowych zwiększających umiejętności z zakresu podstaw komunikacji społecznej, aktywizowania mieszkańców, umiejętności przygotowania, prowadzenia projektów i kampanii.

Zgłoszenia

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do dnia 6 grudnia  2016 mailowo na adres: m.berezowska@eko.org.pl z podaniem imienia i nazwiska, maila i telefonu kontaktowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program i notka o prowadzących.

Koszty pobytu (noclegu i wyżywienia) oraz szkolenia pokrywa organizator. Możliwy będzie również zwrot kosztów dojazdu – równowartość poniesionych kosztów komunikacji publicznej, w ramach limitów posiadanych przez organizatorów.

Ze względu na formułę spotkania (m.in. praca warsztatowa w grupach) organizatorzy proszą o punktualne stawienie się na szkolenie i pozostanie do jego zakończenia. 

Zgłoś uwagę