2°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 02:35

3. Szczypiorniści Śląska przegrali w Kwidzynie

Szczypiorniści Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 27:32 (13:13) w meczu 10. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Wrocławianie z dorobkiem pięciu punktów zajmują jedenaste, przedostatnie miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Piotra Przybeckiego tylko w pierwszej połowie meczu byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Po skutecznych akcjach Ivana Telepniewa i Arkadiusza Miszki wrocławianie przez długo czas utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na boisku. W końcówce zawodnicy Śląska zaczęli jednak popełniać błędy w rozegraniu i tuż przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do remisu (13:13).

Po zmianie stron zespół MMTS poprawił obronę, a w bramce gospodarzy coraz lepiej radził sobie Bartosz Dudek. W efekcie kwidzynianie odskoczyli na pięć bramek (19:14), ale goście nie zamierzali składać broni. Na kwadrans przed końcem meczu, po udanych kontrach Śląsk doprowadził do remisu (19:19), ale problemy ze skutecznością w ataku spowodowały, ze końcówka meczu należała już do MMTS.

Po celnych rzutach Adriana Nogowskiego gospodarze znowu odskoczyli na pięć bramek (25:20) i tej przewagi już nie oddali wygrywając ostatecznie 32:27.

W kolejnym meczu Śląsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 30 listopada, o godz. 15.00 w hali sportowej przy ul/ Dębowej 20 w Kobierzycach.

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 32:27 (13:13).

MMTS: Dudek, Kiepulski – Nogowski 8, Mroczkowski 6, Pilitowski 5, Genda 3, Peret 3, Rosiak 3, Zadura 2, Kryszeń 1, Szczepański 1, Jędrzejewski, Klinger, Łangowski, Seroka.

Śląsk: Cudić – Radojević 6, Ścigaj 6, Miszka 5, Białaszek 3, Telepnev 3, Wróblewski 2, Garbacz 1, Kryński 1, Herudziński, Jarowicz, Koprowski, Krupa.