Trwa konkurs grantowy Kulczyk Foundation na projekt społeczny

Do 31 grudnia można nadsyłać projekty w konkursie grantowym Kulczyk Foundation. O granty na projekt społeczny starać się mogą m.in. organizacje społeczne, czy spółdzielnie. W tym roku jest  100 tys. zł do rozdania. Można zdobyć grant do 25 tys. zł, ale trzeba miec naprawe dobry projekt. 

  • Efekt Domina - Kulczyk Foundation, fotografia Tatiana Jachyra

    Wygraj do 25 tys. zł za projekt społeczny od Kulczyk Foundation. (fot. Tatiana Jachyra)


W zeszłorocznej edycji wnioski spływały do ostatniej chwili. 

– Już teraz nasi specjaliści szczegółowo analizują wnioski, które nadeszły. Są bardzo obiecujące. Nabór projektów kończy się 31 grudnia, jednak zachęcamy do tego, aby nie czekać do ostatniej chwili. Każdy kreatywny pomysł na pomaganie powinien ujrzeć światło dzienne! - zachęca Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation. – Wypełnijcie Państwo wniosek i dołączcie do drugiej w tym roku edycji Konkursu Grantowego, w którym promowane są przedsięwzięcia infrastrukturalne.

To konkurs dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury i jednostek samorządu terytorialnego. - Otrzymujemy wiele pytań, dlaczego skupiamy się wyłącznie na infrastrukturze. Jako fundacja uczestniczymy w projektach, które maja przynieść zauważalną społeczna zmianę, przeorganizować rzeczywistość tworząc ludziom nowe możliwości. Dlatego interesują nas „twarde inwestycje”, które mogą stać się początkiem łańcucha korzystnych zmian w społeczności lokalnej - podkreśla Marta Schmude-Olczak.

W tegorocznej drugiej edycji na ten cel Kulczyk Foundation przeznaczy łącznie kwotę 100 000 zł. Na pojedynczy projekt wywalczyć można kwotę maksymalnie 25 000 zł, zatem będzie nie mniej niż 4 zwycięzców!

W każdym roku kalendarzowym odbywają się dwie edycje Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. Zwycięzców drugiej edycji poznamy 15 lutego 2017 r.

Oto, co trzeba zrobić by przybliżyć się do zwycięstwa:
1.        Przeczytać uważnie, dlaczego zależy nam na infrastrukturze (plik w pdf.) 
2.        Przeczytać dokładnie REGULAMIN: (plik w pdf.)

3.        Zapoznać się z FORMULARZEM APLIKCYJNYM (plik w doc.) i wypełnić go: 
4.        Przesłać wniosek zgodnie z regulaminem. Wszystko co trzeba wiedzieć o konkursie dostępne jest na stronie http://www.kulczykfoundation.org.pl w zakładce „wsparcie”.

Kulczyk Foundation to Fundacja, która wykorzystuje najlepszą możliwą wiedzę o zarządzaniu i inwestycjach społecznych do inicjowania realnych zmian społecznych przede wszystkim w tych częściach świata, w których beneficjenci pomocy nie mają żadnych szans na samodzielną poprawę jakości swojego życia. Celem Kulczyk Foundation jest budowanie trwałych mechanizmów zmieniających otoczenie, ale i angażujących społeczności lokalne. – Działamy tak, by poruszona przez nas pierwsza kostka domina poruszała kolejne. Na co dzień doskonalimy procedury efektywnego biznesu. W sferze działań pozarządowych właśnie one mogą stać się podstawą tworzenia skutecznych strategii przedsięwzięć społecznych. Tak rozumiemy prawdziwe znaczenie odpowiedzialnego biznesu – wyjaśnia Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation, członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.

Zgłoś uwagę